Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szoba bérlése esetén szólnom...

Szoba bérlése esetén szólnom kell a tulajdonosnak ha alszik nálam valaki, ha ilyen szerepel a bérleti szerződésben (lejjebb)?

Figyelt kérdés
,,Bérlő a bérleményt csak a bérbeadónak egyeztetett célra használhatja, amely jelen esetben 3 fő diák albérlete. Más személyt a bérleménybe nem fogadhat be, azt albérletbe nem adhatja, bár a lakásban 5 fő részére van fekhely. Amennyiben a bérbeadó engedélye nélkül albérlőt fogadnak be, akár alkalomszerűen is, megállapodás szerinti díjat kell fizetniük ... Megállapodás nélküli befogadás esetén a bérleti szerződés rendkívüli megszűnését vonja maga után."

2019. máj. 4. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mer szerinted a tulaj azon izgulgat hogy te kivel alszol az albérletben? Ez egy formaszerződés, majdnem mindegyikben benne van. Enyémben is, mégis voltak rengetegszer vendégek nálam.

Ha meg a tulaj abba is bele akarja ütni az orrát, hogy te kiket viszel a lakásodra azt ott kell hagyni minél előbb. Nincs olyan szerződés ami az ember magánszféráját irányíthassa egyenlőre.

2019. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ki is költözök. a Problémám ott kezdődik, hogy a tulaj előzetes egyeztetés nélkül, kulccsal bejött a lakásban és ott találta az egyik vendégem (elugrottam egy rövid időre és mondtam neki, hogy addig nyugodtan maradjon nálam). A tulaj meg letámadta, hogy mi a *** keres ott, tuti itt aludt, stbstb.

Mivel hamarosan lejár a szerződésem elköltözöm, csak érdekelne, hogy jogi akadálya van-e annak, hogy vendéget fogadjak - ott aludjon valaki, vagy a lakásban tartózkodjon a jelenlétem nélkül (főzünk, elugrok boltba akkor nem engedhetem, hogy ott maradjon, ilyesmi)

2019. máj. 4. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Támadd le a tulajt te is, hogy mit keresett ott a tudtod és engedélyed nélkül?
2019. máj. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, a szerződés szövege alapján tájékoztatnod kell a tulajt előre, ha alvóvendéged van, és ő ezért pénzt is kérhet pluszba. Vagy meg is tagadhatja, hogy a vendéged ott aludhasson. Szerződés alapján a tulajnak jogilag igaza van.Elèg kötözködős. Ráadásul bejár, miközben nem vagy otthon. Költözz el. Minél hamarabb.
2019. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Éjszakai ott alvás céljára csak azoknak van jogosultsága,akik a bérleményért fizetnek.Ezt átruházni sem szabad .Nem kell olyan helyen bérletet ki venni,ahol ilyenek a szabályok.A tulajnak nyilvántartási kötelezettsége is van .Ez a tulaj komolyan veszi ami a szerződésben van.

Ha nincs a bérleményben ott tartózkodó,a tulaj sem mehetne be.

2019. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem leginkább az nem volt tiszta, hogy "albérlőt" befogadni nem szabad - alkalomszerűen se, stb. Attól, hogy valaki ott alszik már is "albérlőnek" minősül?

Mert ugye nem azt írja le szó szerint, hogy más nem aludhat ott hanem, hogy albérlőt nem fogadhatok - mást nem fogadhatok be, stb. Bár jogi szöveg és lehet emiatt zavaró.

2019. máj. 5. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Albérlő az, aki egy bérlőtől a bérleményt vagy annak egy részét díj ellenében albérletbe veszi. Egy vendég nem albérlő. Egy lakás használatához hozzátartozik a vendégfogadás. Szobabérlésnél lehet szó a házirend megsértéséről, habár ha a társbérlőket nem zavarja, nem értem, mi a gond. Ezzel a tulajjal csak a baj lesz, és a magyar jogrend sajnos nem igazán védi a jogkövető bérlőket, úgyhogy inkább hagyd ott.
2019. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. máj. 6. 16:16
 9/10 anonim válasza:
100%
Azért hozzáteszem, hogy a kedves tulaj el van tévedve, ugyanis attól kezdve, hogy te bérled, ő a te tudomásod nélkül - teljesen mindegy mit ír a szerződésbe - nem teheti be a lábát az albérletbe. Én ilyen helyre be sem költözöm, de biztos elmagyaráznám neki, hogy itt az alszik,akit én akarok és ő be sem tehetné ide a lábát.
2019. máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt, szerencsére elköltöztünk!
2020. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!