Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki találta ki ezt a megtéveszt...

Ki találta ki ezt a megtévesztő szót, hogy:Főbérlő?

Figyelt kérdés

Nincs itt semmiféle főbérlő. Nem bérel az semmit.


Van a tulajdonos és van az albérlő.



2019. máj. 13. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Na, ez egy jó kérdés!

34 évem alatt nem jöttem még rà én sem, hogy ennek a szónak mi lenne a jelentése, bàr arra gondolok, hogy onnan eredhet mikor még voltak önkormànyzati lakàsok, volt aki papíron lakos volt, de màshol élt, az önk. lakàst pedig bérbeadta, így ő volt a főbérlő.

De ez lehet hülyeség.

2019. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Régen, a nagy, sok lakások ház 1 emberé volt.

Ő volt a TULAJ. Kiadta a lakást/lakásokat, és így ő lett a FŐBÉRLŐ, aki tőle vette ki, az ALBÉRLŐ.


Haverom most is egy 4 szobást bérel a tulajtól, és a 4-ből 2 szobát kiad. Tehát van még főbérlőség.

2019. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

De van olyan.

Csak ritka.

De 1988-ig csak olyan volt még.

2019. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
A főbérlő eredetileg azt jelentette, aki egy nagyobb lakást bérelt a tulajdonostól, és azt szobánként kiadta albérlőknek, vagy ahogy akkoriban nevezték, ágyrajáróknak. Ők általában csóró munkások voltak, akik nappal gürcöltek a gyárban, este pedig mentek haza aludni. Gyakran egy ágyban felváltva aludt egy nappali és egy éjszakai műszakos.
2019. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Volt itt a fórumon valaki, aki úgy hívta: a gazda. Neki van igaza.
2019. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
1-es, igazad van, ez még a régi időkből maradt ránk. Ma van tulajdonos és lakó, aki bérbe veszi a tulajdonostól az ingatlanját. Vagy bérbeadó és bérbevevő.
2019. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Jelenleg egy három szobás lakást bérelek valakitől (így én lennék szerintem a főbérlő), és annak két szobáját béreli tőlem két másik ember(albérlő). Ők csak velem vannak szerződve. Szóval úgy gondolnám van ilyen, hogy főbérlő. Persze lehet, hogy nem gyakran.
2019. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Létező dolog a mai napig, de inkább külföldön. Nővéremék Londonban élnek egy 4 szobás lakásban. 3 szobát kiadtak (albérlőknek) a 4.-ben ők laknak, nem az övék a lakás. Úgy vállalták el ezt, hogy ők főbérlők lettek, tehát nekik fizetnek az albérlők.
2019. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

Azért az érdekes valahogy,hogy kiveszek egy több szobás lakást a tulajtól,és kiadok párat.Több pénzt zsebelek be,mint amennyit a tulaj tőlem kap,miközben én ingyen lakom .Ezt a tulajt nagyon megsütötte a nap.

De van ennek a bérlet kiadásnak hivatalos oldala is .Adózni is kell . Én,mit első bérlő hogy adhatom ki más tulajdonát ?? Mit szól ehhez a NAV ? Van itt némi törvény sértés is .

Én magam is írtam egy válaszra,már nincsenek főbérlők .

2019. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a legtöbb albérletet kiadó nem adózik. Valamilyen szerződésszerűség van és ennyi. Nekem ez a tapasztalatom.

Persze én kivétel vagyok..................

Jogilag amúgy gondolom rendezhető lenne az ilyen helyzet is.

Nekem annyi a hasznom hogy így nagy szobát lakhatok olcsón. Meg mivel relatíve olcsók a szobák is nem vagyok rákényszerülve, hogy olyannal lakjak akivel nem akarnék


A tulajdonosnak meg annyi a haszna, hogy nem neki kell kínlódni a kiadással. Meg tudja, hogy nem engedek ide akárkiket. Így lehet kevesebb pénze lesz valamivel, de kevesebb idegeskedésbe és időbe is kerül neki.

Mert azért elég porul is lehet járni az albérletkiadással.


Bár nemsokára költözök ha minden jól megy.

2019. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!