Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos valóban elküldhet...

LinaLight kérdése:

A tulajdonos valóban elküldheti az apám autóját az udvarból?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem be a párommal egy albérletbe és apukám tegnap itt volt a bútor rakodás és a csapcsere miatt. Nos ez egy kertes ház és mi azért is fizetünk, hogy beálljunk az udvarba a saját kocsinkkal. Tegnap a tulajdonos felszólította apám, hogy hagyja el az udvart. Ez jogszerű,illetve ha nem, akkor mit lehet tenni ez ellen?

#parkolás #albérlet #tulaj #főbérlő. Albérlő
2019. ápr. 22. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Jogszerűen.
2019. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Amennyiben 1 autó beállásáért fizettek, akkor abba nem szólhat bele a tulajdonos, hogy az épp milyen autó (ha ugyanazon kategóriába esnek, pl. nem egy kisteherrel álltatok éppen be egy személyautó helyett). Én mindenesetre normális hangnemben tisztáznám vele ezt a kérdést. Gondolom, a szerződés sem úgy készült, hogy egy konkrét rendszám került bele, amivel beállhattok.
2019. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Ott lakik a tulaj is?

Amúgy nem szólhat bele, ti bérlitek a területet és a házat, neki havi egyszer van joga előzezes bejelentés után ellenőrizni, minden rendben van-e


Meneküljetek innen vagy tegyétek helyre sürgősen

Szerződés legalább van?

2019. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs rendszám belefoglalva és a rezsibe írtuk bele a parkolást. A szerződés rendben van viszont egyedül a kocsi nincs beleírva. Az meg pláne nincs, hogy csak 1 kocsival parkolhatunk.
2019. ápr. 22. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Írtad: "...és mi azért is fizetünk, hogy beálljunk az udvarba a saját kocsinkkal."

Akkor most nem ártana tisztába tenni a dolgokat. Ezek szerint csak szóbeli megállapodás van, az is 1 autóra szól? Mert akkor valóban jogszerűnek tűnik, hogy nem engedi, hogy több autó is parkoljon egyszerre az udvaron, talán nem véletlenül.

2019. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen is van, hogy a családi ház tulaja megszabja, hogy hány autó állhat be az udvarra? :D Pofám leszakad... Nem mindegy az neki? Nekem ilyet mondana a tulaj, vissza is adnám neki a szerzódést, keressen másik lakót. Nem azért adok neki havonta egy félhavi fizetést, hogy még ilyenekbe is beleugasson... Azt esetleg nem akarná megszabni, hogy melyik kanapénkra mikor és hányan ülhetnek le? :D

Mondjuk ilyen háklis minden lében kanál bérbeadóval eleve nem is kötnék szerződést, az első beszélgetésnél úgyis kiderülne hogy ilyen rigolyás fajta, legfeljebb visszahívnám két nap múlva hogy "Köszi, tárgytalan".


"mit lehet tenni ez ellen?"


Kiröhögni. Vagy a kezébe nyomni a csapszerelő szerszámot, hogy "akkor itt van, fogd, és csináld meg te a csapomat. Meg közben be is hordhatnád az utcáról a bútoraimat."

Még ilyen egy hülyét... Hát nyilván azért állt be apád, hogy ne az utcáról kelljen behordani a bútorokat meg a motyót. Még be sem költöztetek, már szopat titeket, én tuti menekülnék onnan mihamarabb. Eleve be se költöztem volna ilyen tulajhoz.

2019. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van utolsónak. Ez később se lesz jobb.
2019. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!