Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kell -e birósági végzés ahoz,...

Kell -e birósági végzés ahoz, hogy valakit kitegyek az albérletből ha nem akkar kikőltőzni?

Figyelt kérdés
Vagy elég ha oda megyek a rendőrel és a végrehajtóval?
2019. máj. 16. 20:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Igen, sajnos kell. A végrehajtó semmit nem fog tenni jogerős ítélet nélkül, a rendőr meg pláne, az el fog hajtani, hogy nem az ő dolga. Sajnos akkor sem biztos, hogy intézkednek, ha megvan az ítélet, vagy akár csak évek múlva mozdulnak meg. Az ilyesmit hatékonyan csak törvénytelen eszközökkel lehet megoldani, mert a bérbeadót nem védi semmi.


Az egyik ilyen módszer, ha belopózol a lakásba, amíg az a gyökér nincs ott (vigyázz, meg ne lássanak, mert magánlaksértés vétségét követed el!) és elviszed az ablakokat. Ez persze inkább télen kellemetlen. Mi egyszer így raktunk ki egy nagypofájú cigánycsaládot. A hideget nem bírják.


A másik megoldás, hogy veszel pár liter ammóniát a vegyszerboltban, és végiglocsolod mindenen. Jó tömény macskahúgy-szag lesz, lehetetlen kiszellőztetni, dobhatja ki az összes holmiját, bútorát. Igaz, utána hetekig kell szellőztetni, de eltakarodik a lakó, az biztos.


A harmadik megoldás meg az, hogy jól összevereted. Ebben persze az a kockázat, hogy erre ugrik a rendőrség, és rögtön ő lesz a szegény, ártatlan áldozat. Tehát nyilván nem úgy kell, hogy mindenki tudja, hogy te voltál, és ha felbérelsz valakit, az se valami hülye legyen, aki rögtön eldalolja mindenkinek, meg "lelkiismeret-furdalása" lesz.

2019. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

A rendőr akkor megy oda ha van végzés.


A helyes eljárás az, hogy elöször is közlöd vele, hogy felmondod a bérleti szerződést. Ezzel kapcsolatban vagy aláíratod vele a papírt vagy tértivevényesen postázod. Ezután kivárod a felmondási időt, közben felhajtasz pár kidobót is utána kivágod a bérlőt a lakásból.


Hogy a jövőben erre ne kerülhessen sor közjegyző előtt írjatok szerződést, mert akkor a jegyző elrendeli a kilakoltatást. (<<< pongyola fogalmazás, majd kijavítanak, de a lényeg, hogy sokkal könnyebben kitehető a bérlő)

2019. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van, közjegyző előtt írt szerződés kell!
2019. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Én nem szoktam a hatóságot bevonni.
2019. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%

Látom, okoskodik itt mindenki, pedig fogalma sincs... Nem, a rendőrség NEM ILLETÉKES, akármilyen papírt lobogtatsz nekik. Kilakoltatni CSAKIS a bírósági végrehajtó tud.


Attól pedig nem lesz erősebb egy szerződés, hogy közjegyző előtt kötitek. Az csak annyit bizonyít, hogy tényleg az albérlő írta alá. Ha megszegi, nem lesz többletjogosítványod vele szemben, és nem, a rendőrséget sem fogja érdekelni. Akkor is keresetet kell beadnod a bíróságra, megvárni azt az egy-két-tíz évet, míg elbíbelődnek vele a jogerőig, és utána mehetsz A VÉGREHAJTÓHOZ. Senki máshoz. Mondom senki máshoz. Ne képzelődjetek meg ötleteljetek.

2019. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok válaszokat számomra mindengyik hasznos volt!
2019. máj. 17. 06:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

5: Elnézést, de ez az infó ingatlanos ügyvédektől és közjegyzőktől származik.

Azért kérnek pénzt (sok helyen 80-90 000 Ft-ot) egy közjegyzői kiköltözési nyilatkozatért, mert az egyenértékű a bírósági végzéssel, és azonnal végrehajtási szakaszba léptethető az ügy.

2019. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
4: És hogyan csinálod?
2019. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

5: "Attól pedig nem lesz erősebb egy szerződés, hogy közjegyző előtt kötitek."

Tényleg nem, de NEM a szerződésről beszélünk, hanem egy ahhoz csatolt közjegyzői okiratról, aminek a neve: kiköltözési nyilatkozat.

2019. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

2 tanú jelenlétében felnyitom a lakást, az ingóságokról leltárt készítek és elhelyezem a cuccokat bedobozolva másutt

(mondjuk én a szuterénemben, de ha kevés, akkor a garázsban)

Ezeket visszakaphatják, ha kiegyenlítik a sarukat.

A lakáson zárat cseréltetek, és elzáratom a vizet.

Azért csak a vizet, mert ezt nálunk ingyen kötik ki és vissza, a többiért fizetni kell, de talán még úgyis megérné.

Sajnálom, de nekem addig bérlő valaki, ameddig fizet.

Addig megilletik a bérlők összes jogai és álmaik bérbeadója vagyok.

Félreértés ne essék, nem szoktam senkit kirakni egy hónapos gond miatt, de 2-3 már nem fér bele.

Ha nem fizet, nem bérlő, csak valaki, aki ingyen és az akaratom ellenére foglalja a lakásom és gyártja nekem a milliós rezsi hátralékot.

Eddig a toleranciámat 600ezer Ft-om bánta és ekkor stílust váltottam, immáron 3x és nem volt okom megbánni.

2019. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!