Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mennétek albérletbe a...

Ti mennétek albérletbe a helyembe?

Figyelt kérdés
A sztori röviden: 28 éves srác és 26 éves lány. Lassan 2 éve együtt vagyunk. Fizetésünk országosan jónak számít, nekem mindennel együtt kb 320-330 ezer, a barátnőmnek 220-230 ezer között mozog, hónaptól függően. (Prémium függő). Győrben kb 90-100 ezer egy egy albérlet, amibe beköltöznénk. Kettőnknek kb kicsivel több, mint 3 millió megtakarítása van. Én inkább saját lakásra gyűjtenék még egy évig, hogy saját lakáshoz önerőnk legyen, barátnőm inkább menne albérletbe. Mit tennétek a helyembe? Mindketten imádjuk egymást, gyereket szeretnék stb... Én nagyon családcentrikus vagyok, és az egómat kicsit sértené, ha esetleg a kisbaba albérletbe születne. Mi a véleményetek?
2019. máj. 24. 18:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
A kérdezőnek írtam, nem neked...
2019. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja bocs, nem tudtam, hkgy az oviban vagyunk, hogy szelektálod, kinek szól a válaszod es kinek nem... mert más tud spórolni a kocsi mellett csak a kérdező nem? Vagy mégis mi a célod ezzel?
2019. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Pont azt írtam hogy kocsi mellett nem könnyű spórolni, de hagyjuk, úgy látszik szövegértési problémáid vannak...
2019. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%
Én meg azt írom, hogy a kocsi évi 400ezer max, ami azt jelenti hogy nem 2,4 milliót, hanem csak 2-t rakok félre, de cserébe sokkal kényelmesebb életet lehet élni. Itt te vagy az, akinek szövegértési problémája van
2019. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek alberletbe. Ott ismeritek majd meg igazan egymast.

Az hogy hetvegente valamelyik szuleinel alszotok az nem mervado.

Ha egy ev utan is egyut vagytok, akkor lehet szo sajat lakasrol meg hitelrol.

2019. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat. :)
2019. máj. 24. 20:45
 17/20 anonim ***** válasza:
36%
Az utolsó válaszolóval nagyon egyet értek.
2019. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kettőtöknek összesen 550ezer a fizetésetek, ráadásul eddig otthon laktatok, akkor még az autó fenntartása mellett is elméletileg jelentős takarékot tudnátok képezni. Még azt mondom, hogy egy albérlet, mint plusz kiadás, sem jelentene gondot. De ha 2 év alatt ketten 3 milliót gyűjtöttetek össze, az azt jelenti, hogy havi 125.000Ft-ot tettetek félre, ami azt jelenti, hogy 425.000Ft-ot költöttetek el havonta. Ez hatalmas összeg a helyzetetekhez képest. Meg kéne nézni a fogyasztói szokásaitokat, nem kell lemondani az autóról, de nem ártana egy kis önvizsgálat, mert ekkora összeg nem véletlenül szokott kifolyni emberek kezei közül.
2019. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem mindenki csak arra használja az autót, hogy bemegy vele dolgozni a 30 percre lévő munkahelyre. Szóval, a kérdező tudja, hogy mennyire fontos az autó, elég-e helyette a bérlet - nem kell eladni az autót, de lehet bérletet, kerékpárt használni, ha közel van a melóhely, van normális bringaút, kevés autós forgalom. De ha üzletkötő, akkor nyilván nem járhat busszal. Ha másik városba, faluba jár dolgozni, akkor meggondolandó, bár lehet buszozni is ilyenkor, ha nem kell átszállni és nem kell min. 30 percet várnia.

szóval, az autón lehet spórolni.


Ha csak az egód a probléma az albérlet miatt, akkor tényleg tudnátok spórolni. Most van dőzsölni akartok vagy félretenni? Nem csóróskodni, hanem félretenni, hatalmas különbség. Vegyetek ki egy jobb albit, ne egy lepukkantat és jól fogjátok magatokat érezni.

2019. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ h hol laktok most? Külön egyikőtök szüleinél vagy együtt? Ha jelenleg külön laktok akkor egyértelmű, hogy összeköltöznék egy albérletbe (ha máshogy nincs rá lehetőségetek). Csak úgy ismeritek meg egymást igazán, addig sok minden nem derül ki a másikról, hiába a két év. Ráadásul ennyi idősen már elég fura hogy mindketten külön, szülőknél laktok még két év után is.
2019. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!