Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet+alapvető dolgokat...

Albérlet+alapvető dolgokat (étel, BKK bérlet, tisztálkodás) havonta kb. mennyiből lehet megoldani Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha nem számoljuk bele az extra dolgokat, mint konditerem, mozi, egyéb programok. Sajnos nincs tapasztalatom, kb. mire számíthatok?
2019. jún. 17. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Kb. 200 ezer. És ez a minimum.
2019. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
130 körül, ha nem külön lakás kell, hanem lakótársakkal.
2019. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát nem tudom, szerintem a 200e kicsit túlzás, ha tényleg csak a legalapvetőbb dolgokat vesszük figyelembe.

Eddigi tapasztalataim alapján napi 1000 forintot számolok ételre, amiből általában még marad másnapra is, tehát kb. 30e egy hónapban, ebbe belefér a tisztálkodás is. BKK bérlet 10e ft havonta, plusz hazautazás max. 3000 forint/hónap. Egyedül a lakhatási költsegek nem világosak számomra, mert még sosem éltem albérletben, de ha jól láttam, 100e forintért már lehet önállóan bérelni, én pedig a pénzügyek miatt 1-2 másik emberrel bérelnék inkább.

2019. jún. 17. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

1000 ft napi kajára elèg karcsú, maximum ha mindent főzöl ès nem túl változatosan. De ezt te tudod...

Lakhatás amennyièrt találsz szobát + rezsihányad nyáron 10 ezer körül, tèlen mondjuk 20, de ez is függ a lakástól ès a használóktól is.

2019. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Előző vagyok, rezsit saccra írtam 2-3 fő esetèn/fő.

Közös ktg 6-12 ezer

Víz 5 ezer

Villany 10 ezer

Net tv 6000

Gáz 3-30 ezer (nyár-tèl)

Távfűtès, villanybojler átrendezheti, de kb ugyan ez jön ki. Persze nem mindegy, hogy ócska ablakos vizes nagy belmagasságú polgári vagy szigetelt társasház.

2019. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
200 túlzás ? Miért? 100 az albérlet mondjuk 30 a rezsi. 30 ugye kaja azt mondtad. Az már 160. És még nem tisztálkodtál bérleted sincs
2019. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első albit kell kivenni, hanem keresgélni. Ha belefér, hogy többen laktok egy lakásban (külön szobában), akkor a 100 még úgy is túl sok lenne, ha benne van a rezsi. Kajában kijövök 30-ból, bár nem vagyok nagyétkű. Bérletet sok helyen fizeti a cég, ha meg otthonról melózol, sokszor jobban megéri jegyet venni.
2019. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Én 160-170 ezerből jöttem ki az elmúlt hónapokban külön lakással, de fontos, hogy NAGYON spórolós vagyok.


Lakbér: 100 (ilyen olcsón már nehéz találni, tavaly vettem ki)

Rezsi: 10 közös + kb. 10-15 fogyasztás

Kaja 25 (de sokszor ettem otthon szüleimnél)

Közlekedés: 5

Egyéb kis kiadások: kb 10


Ebbe semmi nincs beleszámolva ami nem létkérdés.

2019. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ahogy nézelődtem, 60-80 ezerből (lakbér+rezsi) már lehet normális szobát bérelni, ha ezzel számolok, akkor kb. 120-130 ezerből már ki lehet jönni. Szerencsére én is számíthatok a szüleim támogatására, így az ételre szánt pénz még túl sok is, de korábbi tapasztalataim szerint bőven ki lehet jönni, és nem zsemlét ettem parizerrel, hanem zabkását, gyümölcsöt, salátát, egészséges ételeket. Ha tudatosan vásárol az ember, figyelembe veszi az aktuális akciókat, sokat lehet spórolni.
2019. jún. 17. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!