Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor várható az albérlet...

Mikor várható az albérlet emelkedés befagyasztása itthon? Egyáltalán lesz e ilyen?

Figyelt kérdés
[link]

#törvény #Budapest #albérlet #Berlin #ár megállás #tököm tele van a folyamatos emeléssel #lakhatási költség
2019. jún. 20. 09:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Ok, rosszul fogalmaztam: nem adóelkerülés, hanem adócsalás.

Mert:

"A katás vállalkozásokra vonatkozó szabályok szó szerint nem zárják ki, hogy egyetlen megrendelője legyen egy katás vállalkozásnak, de azt viszont igen, hogy a katás vállalkozás és megrendelője közötti szerződés munkaviszonyt leplezzen"

Illetve "A kisadózó a naptári évi bevételének legalább 50 százalékát nem az adatszolgáltatásra köteles személytől (praktikusan fogalmazva a megrendelőjétől) szerezte."

Továbbá: "A tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll."

Plusz van még pár feltétel (nem linkelem be mindet), de a lényeg az, ha ez egy színlelt munkaviszony, akkor nehéz megfelelni a követelményeknek. És én erre írtam, hogy munkaadóként nem kockáztatok egy színlelt szerződést, mert sokkal többet lehet bukni rajta, mint amennyit spórolni lehetne.

2019. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
11: Én nem gondolom, hogy egy jó tipp adásán kívül nagyobb gardedámoskodásra van szüksége egy felnőtt embernek. Majd a Kérdező ha akar, elmegy egy adótanácsadóhoz, és bemegy a bérszámfejtőjéhez a munkahelyen, és vele megbeszélik a lehetőségeket.
2019. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy az a "jó tipp" mennyire jó tipp! :-)
2019. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy te járnál sz..rabbul az albérlet árak befagyasztásával. Konkrétan szinte lehetetlen lenne találni bármit is.

Most is nehéz, de ha sürgősen kell, akkor rádosz az maximum árra egy 10-20 ezret és már inkább tudsz válogatni. Na, befagyasztott árnál nem tudsz ilyet tenni.

2019. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!