Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályogot vakolhatok műanyag...

Vályogot vakolhatok műanyag hálóval?

Figyelt kérdés

A vályogfalra rávert az eső, újra kell vakolni.

Használhatok-e hozzá ilyen hálót:

[link]


Ha igen, a hálót hogy rögzítem a falra? Egyszerűen rászögelem és kész?



#vakolás #vályog #vakolaterősítőháló
2019. aug. 3. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Vályog fal vakolása csak fém rabichálóval mehet. A meglévő vakolatot ami lejön le kell verni. Rabichálót U szöggel felfogatni.

Sanova Előfröcskölővel gúzolni. Egy hét múlva Sanova Egyrétegű Szárító vakolattal vakolni.

Száradás után légáteresztő festékkel (szilikát- vagy mész festék) festeni.


Üdvözlettel:


Felújítás szakértő

2019. aug. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen jö háló nèlkül is ha szalmás vályoggal visszatudod vakolni. A kültèri vakolat sokkal ellenállóbb ha lótrágyát keversz hozzá, mint elődeink.

Vályog falra a szárító vakolat, vagyis mèszvakolat drót háló nèlkül kevèsbè jó, hajlamos nèhány èv után engedni.

2019. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes és hasznos válaszokat. Azt hiszem a fém rabicháót fogom használni. Ezt a tehéntrágyás dolgot már hallottam, padlóval kapcsolatban. De nálunk csak birka van, az meg a legelőn bogyózik kint...
2019. aug. 4. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen házam és azóta is sírom vissza.

Az első pontosan leírta, hogy mit tegyél.

2019. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!