Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Poliuretán, népszerűbb nevén...

Poliuretán, népszerűbb nevén PUR habot mire lehetne felhasználni?

Figyelt kérdés
Hagyatékból jutottunk 2 bontatlan nagy méretű PUR habos flakonhoz. Mire lehetne felhasználni? Vannak esetleg erre vonatkozó úgynevezett "life hack-ek"? Ha már lejárt a szavatossága, attól még jó?

2019. júl. 2. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rajt van a flakon oldalán .
2019. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mihago ***** válasza:
60%
Ha valakivel nagyon ki akarsz b...ni, fúrsz egy lyukat a kocsija tetejére, és belenyomod az egész flakont.
2019. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönjük szépen, de nekünk nincs autónk

nem inkább a kipufogóba?

2019. júl. 2. 21:54
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Belelősz légpuskával 20 méterröl.és figyeled mi történik.
2019. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ajtót/ablakot körbefújni esetleg ha van egérlyuk pl melléképületben abba is belehet fújni jó mélyen. Egyik ismerősöm mikor műszakira készítette fel az autóját kifújta a küszöböt vele,és utána a lyukaknál arra vitte fel a műgyantás üvegszövetet után pedig a kittet. körülbelül 4 műszakit kibírt így a kocsi idén kaszniztatta ki :D


Esetleg még potenciális darázsfészek helyeket is kilehet vele fújni házon/melléképületen de már meglévő fészekre nem jó ráfújni.


Esetleg kis szivattyúházikót szigetelni is jólehet.

2019. júl. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként attól hogy lejárt a szavija attól még lehet jó, amíg kitudod fújni a flakonból addig okés, de ha 10-éve lejárt a szavija akkor valszeg már bekötött.
2019. júl. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát sok embernek eléggé korlátozott a gondolkodása, fantáziája, ami megszokott. 😂


Pl én modelleztem is vele.


Csinálsz egy befoglaló formát.

Karton dobozból, a belsejére pedig öntapadó fóliámnak azt a részét használtam fel, amiről lehúzom a ragacsos oldalát a fóliának. (olyan papír, aminek a másik oldala fényes és lejönnek róla a pl matricák)


Nagyobb formáknál 15cm magas egybe illeszthető formákat csinálok.

Úgy képzeld el, mintha pl a 70cm magas dobozt vízszintesen elvagdosod, egymásról egymásra lehet leszedni és összerakni.


Az első 15cm-t (azért kb 15cm hogy kényelmesen leérj a purhab kinyomó pisztollyal),

A habot úgy nyomod bele elkezded az egyik sarkában és jól bele nyomva a saroktól az él mentén a másik falig , aztán rétegenként,csíkonként a már kinyomott habba rendesen bele nyomva kinyomod. Mint amikor ceruzával színez a kisgyesek.


Azért kell bele nyomni picit a másikba, hogy kevesebb hézag legyen.


Kész az első 15cm-es befoglaló forma, ráteszed a másikat és folytatod.


Ha kész vagy a forma kinyomással, hagyod száradni, nem baj ha szétnyomja a dobozformát, hiszen duzzad az anyag, de a lényeg: a befoglaló formája megmarad, nem pedig a földön elterült paca.


(alá a biztonságért fóliát terítsetek le, nem vicces kaparni egy csepp habot is )


A dobozforma tetejét ne zárd le.


Száradás után (inkább sokáig száradjon, minthogy faragáskor kiderül: nem kötött meg.)


Leszeded a dobozt s azt faraghatsz belőle, amit szeretnél.

Szikékkel, nagyobb lapfűrésszel érdemes faragni. (de volt, hogy a szikém elkopott, bolt nem volt, elővettem szakács késemet 😂)


Ne foglalkozz a lyukakkal, fejben vedd úgy, mintha ott lenne hab s faragd tovább.


Amint kész a kifaragott forma:

Be gletteled a lyukakat, majd az egész forma felületét (több rétegben is akár), megszárad, szépen lecsiszolod finoman, majd lefested, aztán egy vízálló áttetsző réteget adsz neki.


Tipp: Ha szeretnéd, hogy az aljának legyen súlya:

Kivésed még az elején a pl nagyobb darab téglának/kőnek a helyét, majd gletteléskor a lyukat belül bekened s a súlyt bele rakod és bele dolgozod.


Picit idő igényes, de egyedi s fel is használod az anyagot.


A legutóbbi munkámhoz 10 nagy flakonnal jöttem ki a boltból nagy széles mosollyal.


Az eladó furcsán nézett rám, nem tudta összerakni a fejében a dolgokat, amit látott. (magassarkú, szoknya, ing, combközépig érő haj s a "kislány" szája fülig ért - persze, mert be voltam zsongva, hogy neki kezdjek)


Ha kell "leírást" adhatok, lerajzolom a forma készítésének menetét.


(nem csak hobbi az alkotás számomra, hanem az életem s annak értelme 😊)

2019. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 te építész vagy ugye?
2019. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tetszik amit a 7.es leírt,valóban ötletes,és részletes. :D egyébként nem kell hozzá építésznek lenni :)
2019. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
léggömbbe vagy gumikesztyűbe nem lehet vajon belefújni?
2019. júl. 4. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!