Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szalagfüggönyt lehet fa...

Szalagfüggönyt lehet fa ablakkeretre rögzíteni?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok lehetőségem, bérlakásról van szó. Vagy szalagfüggöny vagy sima, de a szalag állíthatósága jobban tetszik. Annyi, hogy a fa keretbe tudnám csak felrakni, mmivel a környező falak nagyon kemény betonból vannak, az ablak fölötti rész pedig acél tartógerenda
2019. aug. 4. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szalagfüggönyt nem az ablakra rögzítik.
2019. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szalagfüggönyt tényleg nem az ablakra rakják. Kell neki egy külön karnisszerkezet, barkácsolói vénával kivitelezhető.

Neked viszont inkább a reluxát javaslom, mert az is állítható, és azt valóban fel lehet rakni az ablakkeretre is.


Még egy különös dologra hívom fel a figyelmed, újabban egyre divatosabb a fény/termozáró roletták, ezeket akár elegendő "ráakasztani" az ablakra, így semmi fúrás, még egy szög beverése sem szükséges. (Műanyagkeretes ablakokhoz is ideális).

2019. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy kell neki karnisszerkezet. Természetesen a kérdésem nem a konkrét függönyre, hanem a fém 'karnisra' vonatkozott :D nem a szalagfüggöny lapjait akartam felszögelni a keretre


Az a probléma, hogy egy kb 200x220cm-s kellene belőle (mivel ez az ablak kb egy üvegfal), amiből már nincs reluxa nem 'kisipari' cégtől (szóval Jysk meg IKEA).

2019. aug. 20. 21:57
 4/4 A kérdező kommentje:
(persze tudom, belerakhattam volna az üvegfelület méretét a kérdésbe, de gondoltam a szalagfüggöny említésére lehetett sejteni a méreteket)
2019. aug. 20. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!