Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A keverőszárak, amiket fúrókba...

A keverőszárak, amiket fúrókba lehet tenni, mindig univerzálisak?

Figyelt kérdés
Tehát bármelyik szárat lehet venni, az mindig jó a fúróba? Nem tudom, hogy a vastagsága, vagy a fogási mélysége számíthat-e.

2019. aug. 6. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ami kézi keverőgéphez való olyat inkább ne vegyél.
2019. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam, amit fúróba lehet fogatni otthoni felhasználáshoz.


Remélhetőleg rá van írva, hogy fúróhoz is jó.

2019. aug. 6. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak különböző méretűek, hogy mihez szeretnéd használni illetve milyen mennyiséget szeretnél vele keverni.

Aztán van festékhez (folyadékhoz) vagy zsákos anyaghoz való (ragasztók, beton stb) keverő szárak.

Végül van SDS befogatású amit csak SDS fúróba vagy keverőgépbe tudsz betenni, és van sima 6 szög szárú amit csak tokmányos fúróba tudsz befogni.

Néha szoktak árulni sima rúd profilú keverőszárat is de ezt sima tokmányos gépbe nem ajánlom mert megforoghat a tokmányban, inkább a 6 szögletest vegyed.

Még annyit hogy sima mezei fúrógépbe túl nagyot nem érdemes venni, mert hamar le lehet égetni, főleg ha kisebb teljesítményű a fúrógéped és ragasztót akarsz keverni vele.

2019. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem is keverőgépet, de viszonylag nagy teljesítményű és alacsony fordulatszámú, azaz nyomatékos fúrót szoktak használni. Ha van olyan a közeledben, aminek stabil 800 körül van az üzemi fordulata, az lenne az ideális.

Ahogy az előző nagyon helyesen válaszoló írta, nem mindegyik fúró bírja az ilyen jellegű kiképzést.

2019. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Habarcsot gondoltam vele keverni vödörben, de akkor lehet, hogy a mezei olcsó fúróm nem lesz ehhez igazán alkalmas.
2019. aug. 6. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként mindenkinek ajánlani tudom az olcsó nem túl márkás SDS+ fúrókat otthoni nem túl nagy mennyiségű keverésre. Én egy Hyundai SDS+ fúrót vettem 12 ezer volt talán, 4 éve csak keverésre használom. Alacsony a fordulat, nagy a nyomaték és az SDS miatt praktikus keverőszárhoz.

Eddig jól bírja bár tény hogy csak keverésre használom, viszont pár tonna anyagot megkevertem vele gond nélkül.


Sima fúrógéppel is lehet keverni, csak negyed annyi mennyiséget kis keverőszárral, és figyelni kell hogy ne melegedjen túl. Viszont arra készülj fel hogy a tokmányt nagyon hamar megeszi, egy idő után a nyakában tönkre teszi a csapágazást és lötyögni fog az egész tengely.

Jó minőségű kis teljesítményű fúrógépet amúgy sem érdemes befogni keverésre, kár lenne érte.

2019. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1-es!

milyen a kézi keverőgép(szerinted)? nem mind az?

van amit lábbal, vagy más testrésszel kell használni?

2019. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hány wattos a fúrógéped?
2019. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 : a betonkeverő nem kézi keverő
2019. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

aha, értem

de egy kis habarcs, vagy festék, vagy aljzatkiegyenlítő keveréshez csak nem kéne egy betonkeverő

egyébként ja a kis fúrógép is, amit nem sajnálsz, én is olyannal szoktam, ami gagyi lötyög zörög, de arra jó

2019. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!