Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az asztali lámpámat szeretném...

Az asztali lámpámat szeretném felújítani valami ötlet?

Figyelt kérdés

[link]

Erre hasonlít csak régebbi



2019. aug. 10. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Szétszeded, a fém részekről leégeted a festéket, lecsízolod, újrafested és kész is.
2019. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De ha nem szedem szét, úgy is jó nem?!

Csiszoló papír jó hozzá?

Milyen fajta festék kell hozzá?

2019. aug. 10. 13:39
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szétszedni, csak maszkold le azokat a részeket, ahol nem akarod, hogy festék érje. Vegyél zománcfesték sprayt, az a legegyszerűbb. Maszkolással tök egyszerű megcsinálni többszínűre, csíkosra, akármilyenre.
2019. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja! Egy alapos csiszolás tényleg nem árt.
2019. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. aug. 10. 15:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz felújítás alatt? Csak festést?

Azért kérdezem, mert én pl. kb. 10 évvel ezelőtt a pincéből kotortam össze egy 50-es évekbeli lámpát. A fém búrát lecsiszoltam, és 3 rétegben zománcfestékkel lefestettem.

Mivel a villamos részek is régiek voltak, új porcelán foglalatot kapott, és a vezetékezést, kapcsolót teljesen cseréltem. Mai napig működik és használatban van.

2019. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Használtként vettem, aztán pár helyen megvan kopva a festék és csúnya, ezért akarom lefesteni
2019. aug. 10. 16:51
 8/17 A kérdező kommentje:
De ha pl színes ragasztó szalagot raknék rá, úgy is jó lenne?!
2019. aug. 10. 16:52
 9/17 Fantom83 ***** válasza:
59%

Már nem azért,de egy ilyen lámpa új kiadásban 2.400Ft.


Megvetted valamennyiért+lecsiszolod valamivel+alapozó+festék+kábelcsere ha el van öregedve+az egészre az időd,energiád= TISZTA HASZON volt megvenni...

2019. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Fantom Kolléga, ha a kérdezőnek valóban egy belinkelt kínai (vacak) lámpával van dolga akkor igazat adok.

Viszont csak annyit mondott a kérdező, hogy hasonlít hozzá.


Örökségből van nekem is ehhez hasonló lámpám, ami még a 60-as évekből származik. Ha ilyesmilye van a kérdezőnek is, akkor érdemes a felújítás mellett dönteni. A szocializmusban még rendesen és igényesen megcsinálták a termékeket. Nem úgy mint most ezeket a sz(a)r kínaiakat, amelyek a fogyasztóvédelem honlapján is fent vannak hogy hibásak.


Mert ezek a selejtes olcsó kínai lámpák sz(a)rt sem érnek. Amit még a 60-as, 70-es években lehetett kapni az Állami Áruházakban az igen. Strapabíró masszív praktikus szerkezetek. Azokat érdemes javítani, festeni, újravezetékezni, stb. Van két-három régi asztalilámpánk, azt használjuk most is, 50 éve működnek.

Ha rajtam múlik, akkor pedig legalább még 30 évíg működni fognak, mert ha bajuk lesz megjavítom. És remélem, erre az unokáim is emlékeznek majd, amikor az én generációm már kipusztul...

2019. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!