Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Amikor még nem volt divat a...

Amikor még nem volt divat a flex régen, mivel vágták a vasanyagot?

Figyelt kérdés

Most már ugye mindenki használ szinte legalább egy 125-ös kisflexet, ha vasanyagból kell ezt-azt barkácsolgatni, vagy hegesztéshez méretre vágni a profilokat. Gyorsdarabolót(nagyflex) is most már könnyű beszerezni.


Régen mivel vágták a vasat a házi barkácsolók? Pl. Zártszelvényeket, szögvasakat, stb. Gondolom nem volt minden garázsban keretes fűrészgép.


2019. aug. 14. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kézi keretes fűrészel dolgoztak és fizikai kézi erőt használtak annó,a barkácsolók.. Kézzel vágták elődeink a szögvasat/zártszelvényt,mikor kerítést eszkábáltak.


Én is kézzel vágtam/reszeltem ki a kalapács profilt az 50dkg kalapácsnak,... a suliban a nyers tömbvasból még 1992-ben.

2019. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi meg 1963-ban készítettünk a gimnáziumi politechnikai oktatás keretében fémfűrész keretet a Szellőzőművekben. A fémfűrész keret ma is megvan és néha használatban van.
2019. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

iparban már a múlt század elején közepén is használtak elektromos darabolót, fúrót

sőt öregeink, azok öregei is használtak már flexet pl, csak akkor még egy évi fizu volt

na de azok még működnek...

a barkácsolók meg vagy nyugatról szereztek valami olcsót, használtat, vagy maradt a kézi vágás, fűrészelés, reszelés, amerikaneres fúrás, vagy kölcsön kérték a szomszéd szerelőtől...

2019. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

3. vagyok

fűrészkeretet mi is csináltunk, most hogy olvasom, meg kalapácsot is

hogy ezek hova lettek?

ami meg van az a párhuzam szorító, ami semmire nem jó...

na meg a boxer, szamurájkard :)

1988

2019. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi retró emlék . Akkoriban még a forrasztó pákákat is kis kályhában,fa szénnel melegitették a bádogosok.
2019. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vasfűrésszel.
2019. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Fűrészkeret, kalapácsfej, és volt még nálunk levélnehezék meg másodikban a gépműhelyben függőón.

A kalapácsfej kivételével megvannak. :D

2019. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hozzál egy kis "reszelőzsír"-t a raktárból,és jobban visz majd a reszelő,.. :))) hány ember lett ezzel megszivatva!
2019. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Például kecskével.

No nem a kétszarvúval, hanem a 200kg-os motoros keretes fűrésszel.

2019. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény apám is mennyit hegedült a kis vasfűrésszel építkezéskor. Beltéri lépcső 3-mas szögvasból...és akkor még nem biliacélból voltak, mint a mostaniak. Flexet talán a csőszerelőknél láttam először gyerekkoromban, még a 80-as évek közepén. De azok is inkább lánggal vágtak, ha jól emlékszem.
2020. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!