Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha faházat építenék a telkemre...

Ha faházat építenék a telkemre, akkor milyen előírások vannak hogy kivahgassam és feldolgozhassam a fát? Illetve milyen fával célszerű dolgozni hogy ha csak saját termelésű fával dolgozatok?

Figyelt kérdés

Faházat építenék a jövőben, de gyakran boltok olyan cikkekre amik arról szólnak hogy nem vágható ki csak úgy a fa,akkor se ha a te terüledeken van. Kérdés, hogy mikor vághatom ki a saját fámat hogy építő anyagul szolgáljon? Illetve ha csak azt vághatom ki amit külön erre a célra telepítek, akkor milyen fával érdemes kezdeni? Illetve melyik fa az, ami társaiknál gyorsabban nő és feldolgozható e célra?

Kezdő vagyok a témában egyenlőre csak hobbi szinten érdekel, de mint mondtam később szeretnék egy fa házat építeni, és kezdésnek szeretném más tapasztalatait olvasni, okulni belőle. Tehát minden tippre, rálátásra, ötletre nyitott vagyok illetve ebből keletkező kellemetlen problémák, es minden egyéb sztori jöhet, amin ismerősöd, apukád, te magad, családod, vagy akárkid keresztül ment.



2019. szept. 1. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem ismerek olyan embert aki azért ültetne fát, hogy majd -20-30 év múlva- ha megnőtt a fa, akkor abból építsen faházat.
2019. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor milyen kritérium kell ahoz hogy kivaghasd a fat? Illetve akkor mégis hogyan kéne ebbe belekezdeni a lehető leg olcsóbb módon?
2019. szept. 1. 15:40
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
A helyi önkormányzatnál kéne érdeklődni, hogy az adott településen milyen szabályozás van a saját fakivágásra, ha van.
2019. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

saját kertedben lévőt vághatod. De ha erdőrészed van vagy meződ, az már más téma, ott beleszól az erdőgazdaság, és az ilyen fakitermelésre külön törvények vannak.

Főképpen magadnak nem építhetsz faházat, tehát az sem járható jelenleg. Tervezés, engedélyezés, e-napló, szakemberek,felügyelők stb az építés menete.

A fa meg nem máról holnapra nő meg. A lassabb növésű tömörebb fenyőkből jó építeni, amit általában úgy hoznak be.

2019. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

4-es a saját fádat vághatod - ebben nincs igazad.

A legtöbb helyen nem engedélyezett, még ha te ültetted, a saját telkeden van, és ha beteg is - akkor is engedély kell kérni rá, ami illeték köteles lehet.

2019. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

#5 elméletben. A gyakorlatban meg a kutya nem foglakozik vele, hogy a saját telkeden mikor milyen fát vágsz ki.


Kérdező, amiről te beszélsz az a tipikus többe kerül a leves mint a hús.

Bár nem tudom milyen faházra gondoltál, vagy mik az elképzeléseid. Remélem azzal tisztában vagy hogy lakóházat amire kapsz használatbavételit - ebben a formában nem megoldható.

Plusz egy faházhoz az anyag feldolgozása, több milliós gépparkot igényel. Persze egy szekercével meg láncfűrésszel is neki lehet állni, de a végeredmény nem biztos hogy hozni fogja az elvárásokat.

2019. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5# szóval nem vághatom ki a saját kertemben az almafát? Vagy a fenyőfát? Valaki számolja mikor mennyit ültettem? Ebben az esetben minden fa ültetést is be kellene jelenteni. Erdészetnek nincs köze hozzá.
2019. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak puhatolozok. Lakható faházat szeretnék építeni igen. Magam dolgoznam fel a fát, nem sietek. Bár tényleg csak elképzelés, valószínűleg nem fog megvalosulni, de minden képpen jó lenne ezekkel tisztában lenni. Köszönöm a hasznos hozzászólasokat, hálás vagyok értük.
2019. szept. 2. 00:15
 9/13 anonim ***** válasza:

3 és 5 vagyok.

Nagyon fas.a gyerekek vagytok!

Lepontoztok, nekem estek, amikor érdemi választ adok a kérdésre!

Nekem sem tetszik egyáltalán, de attól még létezik!!!

"A helyi önkormányzat ugyanis megalkothat egy olyan helyi rendeletet, amelyben a magánterületen lévő fák kivágását hatósági engedélyhez köti. Ezért mielőtt nekiállnánk kivágni a fát, tájékozódjunk, hogy vajon településünkön van e speciális rendelet.


Ha van, akkor engedélyezni kell a fa kivágását, és ezt az engedélykérelmet akár egy helyszíni vizsgálat is követheti."

2019. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Az utolsónak igaza van, ez tényleg létezik! Épp mostanában hallottam én is erről a tv-ben, és belefutottam egy cikkbe is róla a Feminán. (Pótoltathatják a kivágottat, 3000 az illeték, stb.)

Vigyázni kell, mindig van egy jóindulatú szomszéd!

2019. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!