Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kettő mm. Falvastagságú...

Kettő mm. Falvastagságú zártszelvényhez mi az ideális pálca vastagság?

Figyelt kérdés
2019. szept. 6. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez nagyon határeset. Érdemesebb lenne azt lánggal hegeszteni inkább. Vagy pálcásból is nagyon vékony kéne, átmérő fél mm, csak ilyet nem biztos hogy kapsz. Pálcással szerintem átégeted az anyagot.
2019. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Trafóval vagy inverterrel akarod hegeszteni?

Én a kapum zártszelvényeit sima 2-es pálcával hegesztettem, inverterrel,egyszer lukasztott pedig sok hegeszteni való volt.

Sima trafóval már gázabb a dolog,azt nehezebb beállítani úgy hogy beolvadjon a pálca,de ne fújja át az anyagot.


Egyébként ha kiszárítod a pálcát pl sütőben sokkal jobb vele hegeszteni, nem fröcsköl annyira, illetve kevésbé ragad.

2019. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

ne sz....ok már, láng, meg inverter...

sima ezer éves barkács nordika ívhegesztőmmel rutilos 2-es pálcával még a másfeles zártszelvényt is simán, pedig potya hegesztő vagyok, de raktam össze itthon, meg családban pár dolgot...

ampert jól be kell lőni, és még fejjel lefele is bármit

kérdésre 2-est szoktam használni, ez a legvékonyabb a barkácsboltban...persze a kérdésből nem derül ki, milyen trafód van

2019. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az mondjuk lehet, ha kipróbálnék egy inverterest, vagy egy por Co-st kihajítanám a norikámat

meg egy automata pajzs is elkelne már, de a régit még fater vette...

2019. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1,5-2,5mm
2019. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!