Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Redőny+szúnyogháló beszerelése...

Redőny+szúnyogháló beszerelése után mintha kihagytak volna valamit?

Figyelt kérdés

Két oldalt van egy-egy elég nagy rés, ahol ami akar bejön, valakinek van tippje, hogy mi hiányozhat innen? Mintha még a helye is ott lenne.

Alulról fényképezve az ablak teteje/bal széle:

[link]

Az ablak teteje, jobbról-balra fotózva:

[link]


bocsi a képek minőségéért, nem tudtam milyen szögben tudnám normálisan lefotózni :)



2019. szept. 16. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hagytak ki semmit.

A szúnyoghálónak nem lehet magasabban a sínje mint a redőnyé. Mikor felhúzod a redőnyt akkor egyre nagyobb henger keletkezik minél feljebb húzod, és a végén beleérne a szúnyogháló sínjébe.

Nálam is ugyan ilyen, sőt mindenkinél ahol beépített szúnyogháló van.

Ez sajnos ilyen, egyébként nem jellemző hogy a rovarok olyan nagy számban megtalálnák ezt a rést, néha 1-1 szúnyog be szokott tévedni ha nagy invázió van kint.

2019. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tavasszal-ősszel sajnos bejönnek a legyek (a macska megőrül tőle) meg a poloskák (attól meg én). Ha felhúzom teljesen a redőnyt akkor is van elég hely egy pár mm vastag extra anyagnak, ami kiér mindkét oldalon a keret széléig. Lehet azért ilyen a konstrukció, mert maga a szúnyogháló is felhúzható.

A képen lila nyíllal jelzett rész funkciójára kíváncsi lennék, mert oda rá lehetne applikálni valamit, ami kétoldalt túlnyúlik a keretig és nem zavarná se a redőny -, se a szúnyogháló felhúzását, bár ez utóbbit nem is tervezem.


[link]

2019. szept. 16. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ilyen, hogy a rohadás egye meg. Sajnos nem vettem észre, mikor csinálták, de ha akkor látom, akkor mindjárt le is szereltetem velük.

Ja, egy-két rovar bejön. :D :D :D Most augusztusban egyik este szerencsére észrevettem, hogy egy szokásos kétszerese nagyságú darázs van belül a szúnyoghálón, oszt gyorsan becsuktam az ablakot, és akkor döbbentem meg, hogy eltűnik oldalt, majd kívül megjelenik, aztán viszont... :D

Tudom, sok a ha, de ha bejön, ha félig ráülök és megmar, ha épp akkor allergiás leszek rá, ha egyedül vagyok itthon, akár bele is lehet dögölni. Ebből az első ha megvolt, mert úgy kezdtem el vizslatni, hogy a párom szólt, valami négymotoros dörgött el mellette.


Én pont a jövő hétre terveztem, hogy teszek egy kört a város iparosainál, van-e más megoldásuk. Ha nincs, akkor csinálok egy fix keretet, oszt legfeljebb sose hajolunk ki többet.


A teraszajtónál meg olyan ostoba megoldás van, hogy legkívül van a szúnyogháló, és ha a redőny elég magasra van húzva, akkor ott sugárút van az élővilágnak, ha lejjebb eresztem, akkor csak két-három milliméteres rés van kívül-belül, ahol lepke és poloska vidáman flangál, a szúnyogról már nem is beszélve. :D

2019. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ennek nem sok értelme van

nálunk a háló van az ablakon, és azon a redőny, így egy milliméter rés sincs, a háló keretére van fórva egy 10-es lyuk a redőny zsinórjának, de még azon is van vezető, így ott sem tudnak bejönni

2019. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, magával az elvvel is bajom van, ha már szúnyogháló, akkor fedje be teljesen, amit be kell. Ez olyan, mintha vennék egy autót, amivel nem lehet felváltani négyesbe vagy affölé, vagy egy poharat amin van egy lyuk és csak félig lehet italt önteni bele... Abban reménykedtem egyébként hogy valaki azt mondja, hogy hiányzik egy 82-es rotátor repesz vagy hasonló, amit ha bepattintok a helyére akkor minden szuper lesz, de ha nem, akkor mókolok rá valamit :)
2019. szept. 16. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:

és ezt tényleg így csinálják ma a redőnyösök?

most fog jönni, ott fogok állni mellette, ezen a résen egy macska is befér

2019. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"de ha nem, akkor mókolok rá valamit"

Este után, mikor a darázs jött, másnap én átmenetileg mókoltam rá. Nem jósolok neked sok esélyt, hogy tökéletes és egyúttal szép lesz, de mindenesetre azt is fényképezd le, lécci.

2019. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké :)
2019. szept. 17. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a típusú redőnyö/szúnyogáló ilyen. Ha nem lenne ott az a rés, akkor a sínben is ugyanúgy ki tudják kerülni a mászóbogarak a hálót. A szúnyogok általában nem mászkálnak, a poloskák viszont még a csukott ablak szigetelésén is képesek átmászni, belebújni. Én, mint redőnyös mindig elmondom ennek a fajta szúnyoghalónak a hátrányait is. De azért azt is be kell látni, hogy tökéletesen semmi sem védi meg a lakást a rovarok/bogaraktól, az ember a saját ruházatán ks beviheti őket. És ilyenkor jönnek azzal, hogy szar a szúnyogháló. Persze, mint mondtam ez a fajta szerintem sem túl jó, ez ilyen valamit valamiért megoldás, hogy ne fix legyen, viszont, ha le van húzva sem véd 100%-osan. A fix háló véd a legjobban mindig.
2019. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!