Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Balta és fejsze kérdés?

Balta és fejsze kérdés?

Figyelt kérdés
Egy új baltát és fejszét kell vegyek, de a netes rendeléssel bajban vagyok,mert mindenhol grammokat írnak, honnan tudom melyik lenne a legjobb? Gyújtós hasigatásra kellene egy kis balta, nagy gurigás akáchoz pedig fejsze. Extol premium-ot néztem ki, jó márka ez? Köszönöm a segítséget!
2019. szept. 25. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre teljesen jó lesz. Üvegszálas nyelűt vegyél, mert a legtöbben a fej utáni nyélrészt úgyis szétverik és eltörik(üvegszálas jobban bírja). Kell gyakorlat a megfelelő technikához. 3-4kg körüli megteszi.

ha még nem hasogattál, akkor úgyis megfájdul a derekad hátad; és a fát is figyelni kell, merre hasad jobban.

Baltából úgy kilósat nézzél. Itt is jobb az üvegszálas nyél, az előbb említett okok miatt.

természetesen vannak nagyon jó anyagúak, de a kinézettedhez képest sokkal-sokkal többe kerülnek, persze elég jók is.

Ha élezned kell, tartsad meg a gyári élszöget, mert a vékony él gyorsan kicsorbul.

Ha sokat kell hasogatnod, akkor a kuglikhoz érdemes venni egy hasítógépet.

2019. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál! Be kell valljam a család női tagja vagyok, így lenne még egy kérdésem. Úgy írja pl hogy 1000gramm, akkor az csak a fej, és a nyéllel együtt többet nyom, akkor lehet hogy elég lenne egy 6-800grammosat vegyek baltából? Gyújtósból én fogom a nagyját vágni csak azért kérdezem 🙂
2019. szept. 25. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a fej súlyát jelöli, mint a kalapácsoknál, de ezt még nem mértem, de sztem így valószínűbb.

Ezt kicsit nehéz meghatározni. A súly sokat segít a lendítésnél, nagyobb az erő könnyebb vele hasítani. Viszont tény, hogy nehezebb. Ha kicsit kisebbet veszel, akkor inkább 600g-osat; túl kicsit nem érdemes, kicsi a húzás. Aztán az erős lendítésekbe lehet elfáradni. Nem minden fa hasad szépen. Van otthon egy kicsi nekünk is, de nem kedvelem, mert nagyot kell vele ütni és alig megy a fába.

2019. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 800g-osat akartam írni, nem 600g.
2019. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon szépen köszönöm a segítséget! 🙂
2019. szept. 25. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még a kilós is inkább csak kis női kézbe való. :)

Nagyon messze laksz városoktól? Biztos van mezőgazdasági bolt, szerszámszaküzlet, stb., ahol meg tudsz lengetni egy baltát, hogy kipróbáld. A nagyobbat nehezebb ugyan irányítani, de ha beletanulsz, sokkal könnyebb lesz vele dolgozni, viszi a súlya.

És igen, a fej súlyát adják meg, nyél nélkül.

Villanyszerelő boltokban lehet venni gyantás zsugorcsövet. A vastag az csak nagy darabban kapható, de nem romlik meg, nem kér enni, el lehet tárolni a sufniban. Ebből egy 15 cm-es darabot rámelegítesz lánggal a fanyélre a fej alatt, a fejtől indítva a melegítést, és akkor ez veszi fel az ütést, nem a nyél forgácsolódik el.

[link]

2019. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ez a kettő neked jó lesz mindenre.

2019. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!