Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betört az ajtóm és drága...

Betört az ajtóm és drága lenne teljesen újat venni, lehet ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A szobaajtómon lett egy lyuk, kb 10 centi átmérőjű beszakadás. Ez egy nyomott mintás faajtó. Tudnátok valami megoldást ajánlani, hogy ne kelljen tokkal együtt új ajtót csináltatni ide? Kicsit drága lenne, és mivel én törtem be nekem kell kifizetnem, 17 éves vagyok.

Nekem kéne megszerveznem minden szakembert is úgyhogy inkább megjavítani próbálnám meg. Itt van róla egy kép: [link]

Köszi előre is minden választ.



2019. okt. 2. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem látom pontosan, mert túl kicsi a kép. Talán az lenne a legjobb megoldás, ha a középső, kiemelkedő téglalap arányainak megfelelően kivágnál vékony rétegelt lemezből (3 mm-es) 2 db kisebb téglalapot és azokat ráragasztanád az érintett elem két oldalára megfelelő szorító eszközzel (szerkezettel) és végül bepácolnád kb. olyan árnyalatra, mint az ajtó.
2019. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinüleg elöször valami indulatkezelö tréningen kellene résztvenned. Utána meséld el, hogy ilyen famunkákban mennyire vagy járatos, mihez értesz egyáltalán?
2019. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy formázott alkotast vegyél készíts ami falap jellegű azon égetett minta vagy mandala legyen . Vagy esetleg fém kerek oroszlanfej kopogtatót ragassz rá ....
2019. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akaszd le az ajtót és nézd meg az alját, hátha rajta van az alján a matrica, amin a gyártó adatai vannak ott. Csinálj róla jó minőségű fotót és van fb-én egy építkezésből magmaradt anyagok csoportja (15.000+ taggal) nekem ott segítettek egy gyártásból kikerült csempe megszerzésében.
2019. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Úgy tűnik, rácsapta a huzat az öklödre. Remélem, nem sérültél meg. A szülőktől meg nem szép, hogy egy ilyen baleset után az áldozattal akarják megjavíttatni az ajtót.
2019. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom ezeknél az ajtóknál a középső elem külön álló ahol a sérülés van, így elég azt az elemet cseréltetni. Egy asztalossal konzultálj hogy csináljon egy ugyanoylat ugyanabból a mintázatú és színű lapból, majd ragasztani kell újra. Elég macerás így elmagyarázni, na meg megcsinálni is, de egy jó asztalosnak ez nem nagy feladat. De nézz utána hogy egy ilyen ajtó mennyibe kerül és mennyi lenne a javítás, lehet olcsóbban megúszod ha veszel ugyanilyen ajtót, legfeljebb a tokozást kihagyjátok, kiveszitek a tokból és ráakasztjátok a beépítettbe. A tokot meg eladod 2-3 ezer Ft-ért mert lehet valakinek pont csak egy tok kell éppen így valamennyi akár vissza is jöhet.
2019. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezeknél a faerezetes fóliás ajtóknál egyben van az egész lap, nem kazettás. Nem lehet cserélni a belső elemet.

Ezt esztétikusan nem tudod javítani (lévén nem fa), maximum azt tudod tenni amit javasoltak, valamivel eltakarod és az összes kazettán eljátszod ugyanezt.

2019. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit drága lenne, és mivel én törtem be nekem kell kifizetnem, 17 éves vagyok."


Mi lenne, ha felelősséget vállalnál a tetteidért, hiszen mindjárt 18 vagy?!

Elmész dolgozni és megkeresed az árát.

Nem árt ha rájössz, hogy mennyibe kerül egy pillanatnyi elmebaj.

2019. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem lehet azt a kazettát cserélni benne.

De te inkább keress egy szakembert mert te biztos nem tudod megcsinálni.

De miért nem a betonoszlopot próbálod meg kiboxolni?

2019. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült tesa?
2021. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!