Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudom mekkora méretű a...

Honnan tudom mekkora méretű a csavar?

Figyelt kérdés
Mi alapján lettek megalkotva az M szabványméretek? Van pl egy csavarom, lemértem tolómérővel és 9.5mm az átmérője. Ez M hanyas csavar?

2019. okt. 5. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

M6x45 Jelentèse: 5mm a csavar külső átmèrője(nem a menet belsejèt mèred) a második szám a hossza mm- ben. A csavarfejen lèvő számm pl:8.8 az anyagminősèg. Itt pontosan leírták https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__6911291-..

Az általánosan használt csavarokkal aki dolgozik, az ránèzèsre megmondja az átmèrőt

2019. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*6mm a csavar külső átmérője
2019. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit mértél 9,5mm, az egy M10-es csavar lesz. Ugyanis a névleges mérettől mindig egy kicsit kisebb lesz a külső átmérő. 10-es átmérők alatt ez 1-2tized mm. Ami nálad van, hogy 5tized mm-el kisebb, az azért van, mert mángorlással készült szériagyártott tömegcikkről van szó.

Ezért van az, hogy lötyög rajta az anya. Ha magad metszenél 10-e menetet, akkor előtte bőven elég 9,9mm-re esztergálni a külső átmérőt.

2019. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja még egy kiegészítés: Az M10 után lehet még olyan hogy x valami. Pl. M10x1 Ez azt jelenti, hogy finommenetről van szó. A normál M10-nek az emelkedése pl. 1,5mm. A finommenet ennél sűrűbb.

Ezt úgy tudod megállapítani, hogy 10menetet lemérsz, elosztod 10-el és megkapod az emelkedést. Vagy precízebb megoldás ha menetfésüt használ, rövid csavaroknál nem biztos hogy van 10 menet, hanem csak 3-4 ott meg pontatlan lehet a tolómérővel történő vizsgálat.


Amúgy mulatságos, hogy a kulcsszavaknál van olyan is hogy kecske...

2019. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!