Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkor csavarbehajtóból mekkora...

Akkor csavarbehajtóból mekkora teljesítményt érdemes venni komolyabb ács munkákhoz?

Figyelt kérdés
Vettem egy Black&Deker max 40 Nm nyomatékkal, ez mire elég? Most ez majd féláron volt az e-digitalban, de láttam 40 felett már 52 Nm-t is.

2019. aug. 17. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Amit vettél az belépő kategória.

Makita, Hikoki (Hitachi), Metabo ezek sokkal jobbak, ami 80-100Nm nyomatékot tud.

Vastagabb csavarok behajtását is bírják.

2019. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Plusz az akku feszültsége is meghatározza a teljesítményt. A 18V-os csavarbehajtók tudják az igazi komolyabb munkát. A 12, 14,4V os gépek inkább hobbi kategória.
2019. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ütvecsavarozót vegyél komolyabb munkákhoz.
2019. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ez 18V-os. Ez az:

[link]

2019. aug. 17. 14:14
 5/14 anonim ***** válasza:

8x150-es szerkezet építő csavart ez még beviszi.

A kisebb facsavarokat meg egy pillanat alatt, lehet haladni a melóval.

[link]


A tokrögzítő, meg a 10-es 150 feletti csavarokhoz nem árt a 200-300 Nm

[link]


Ezekkel már lehet komolyabb munkákat végezni.

2019. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi ezeket! Nem értem én ezt. A Bosch csak 12V-os, mégis 100-as nyomatékkal? Hogy csinálják ezek? Durva. Ezek szerint mégsem elsősorban a 18V számít?


A Metabo meg.... hát nem is tudtam hogy van ekkora teljesítményű is!

2019. aug. 17. 15:39
 7/14 A kérdező kommentje:
Még aztán érdekelne, hogy milyen sérülései vannak ezeknek?
2019. aug. 17. 15:49
 8/14 anonim ***** válasza:
A Bosch 1 kg, a Metabo 1,7. Az, hogy meddig bírják, összehasonlítható körülmények között egyenként, az még kérdés. De a súly a legtöbb embernek nem lényegtelen. Csuklóilag.
2019. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ütvecsavarozó gép 3-4x nagyobb teljesítménnyel üti meg a csavart mint a sima akkus csavarozó alap behúzási teljesítménye.

Ez egy rugós ütő mechanizmusnak köszönhető,azaz a kb 50-60Nm csavarozási alapteljesítmény az ütési mechanikának köszönhetően 200-250Nm csavaroz be!

konyhanyelven ezt azt jelenti hogy betekeri a qrva nagy/hosszú csavart is mint a sz&rt!!

2019. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1. ez a félár egy vicc, ez ennyibe kerül, ennyiért nem rossz,

2. 40 Nm arra elég amire normál körülmények között kell, pl gerendába egy 6x50-es reissert becsavar, (régen volt olyan BOSCH-om 9,6V/1,2A 12 Nm ami ezt már nem bírta, de minden mást igen)

3. 100-200 Nm szerintem fölösleges, kerékanyához való

4. ne feledkezzünk meg a Milwaukee, és a DeWALT akkus gépeiről sem

5. ez a B&D egy barkács gép, bár van rá két év gari, és szerintem elég erős is, van két akksija, de nem arra tervezték, hogy reggel felvidd a tetőre, és nyomd neki estig, arra ipari gép kell, különben járkálhatsz a szervízbe vele

kék BOSCH, HITACHI, Metabo(bár az első megvette a másodikat, innen már tök mindegy melyiket, Milwaukee, DeWALT(ez egyébként a BLack&Decker ipari minősége), Original Flex, Makita(ne pirosat),

2019. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!