Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hisec ajtoban hogyan lehet...

Hisec ajtoban hogyan lehet zárat cserélni?

Figyelt kérdés

Adott egy Hisec ajtó, tulaj váltás miatt szeretnék én egyedül egy jó zárat bele tenni.

De ugy hallottam, hogy ez egyedül nem fog menni.

Elképzelésem : Leveszem a kilincset is tartó lemezt, elvávolítom a zár betétet fogó csavart majd a kulcsot elforgatva kiveszem a zárbetétet.


Vagy hogyan kéne?


Ez egy Hisec logoval ellátott ajtó(tudjuk kínai de működik 6éve)



2019. okt. 18. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem zárat,hanem zárbetêtet cserélsz. Ahogy írtad kivehető. A felső zár mêrete egyszerűbb,az kőnnyen kiválthatò. Az alsó nehezebb de lehet; mivel szabványtalan a mêrete. Vidd el záráshoz,szakboltba,ott könnyebben ajánlanak. A lênyeg,hogy az új betêt 1-2mm kisebb és miatta és a pajzs miatt hosszabb nyakú kulcsfajta kell a betétet. Vagy cseréljék, másikra ha nem jó a hossza.
2019. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felek, hogy szet esik az egesz ahogy van.
2019. okt. 18. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kicseréltem simán, ABUS betét került bele. Igaz, hogy több változat is van ilyen ajtóból, de tuti megoldható.

A felső betétet berakod alulra, alsóval elmész a boltba és veszel azonos méretűt.

2019. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem esik szét. Akkor már szétesett volna és nem műkődne a zár
2019. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!