Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen felületkezelővel...

Milyen felületkezelővel kezeljem a saját készítésű vágódeszkámat?

Figyelt kérdés

Akarok készíteni egy konyhai vágódeszkát. Szépen kivágva, felsőmaróval ívesre szélezve, a lapján körbefutó sekély horonnyal, szép íves nyéllel...stb.

Valamivel szinezném, hogy szépen kijöjj a fán a rajzolat. Csak azt nem tudom, hogy mivel, vagy hogyan felületkezeljem, vagy eresszem be valamivel? Mert hát ugye az egy konyhai eszköz, ami közvetlenül érintkezik a kajával, hússal, zöldségekkel...stb. Nyilván különleges ízélmény egy lakozott steak, vagy (fa)pácolt csirke, de attól tartok, hogy utána mindenkinek ki kell majd mosni a gyomrát.

Szóval, mi az ötlet? Hogy szoktát ezt csinálni? Lakk? Valami kence? Bármi?


Köszi



2019. okt. 20. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetes olajjal be tudod pácolni, mindenféle képen olyat használj ami fogyasztásra alkalmas.

Mielőtt neki állnál az egészet lepácolni próbálj ki egy hulladék darabon a színt.


Ha sötétebb színt szeretnél akkor lenolaj ha még sötétebb akkor talán tökmagolaj talán.

Világos színnél repce, lenmag, napraforgó olaj, vagy meg lehet próbálni az olíva olajat is.

De tényleg ki kell kísérletezni egy darab azonos hulladék fán, hogy milyen szín lesz a végeredmény.

2019. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
bármilyen étkezési olaj, ét, oliva, stb, de az étolaj semleges ízű, ez talán a legjobb, viszont ez megavasodhat, néha be kell sózni, fertőtleníteni, idővel úgyis kimosódik belőle az olaj, de amit vágsz azt meg beissza, ezért kell sózni, húslé miatt pl(mi mosogató géppel szoktuk, amit elvileg nem szabad, de az gőzzel fertőtlenít)
2019. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

#2 a mosogatógép erős lúggal (tabletta) és 65 fokos vízzel fertőtlenít. Semmi köze nincs a gőzhöz.

Egyébként én is be szoktam tenni a vágódeszkát, de kb évente cserélni kell mert megeszi a meleg víz és a lúg.

2019. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Fát alapból nem teszünk mosogatógépbe, mindenhol benne van a használati utasításban...


Kérdező, lehet kapni kifejezetten erre szolgáló felületkezelő anyagokat, pl legutóbb az ikeában láttam ilyet kifejezetten vágódeszkára, de szerintem minden nagyobb üzletben árulnak, ahol forgalmaznak konyhai eszközöket.

2019. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Kemény fából csináld,és teljesen jó natura is. Nekem csak ilyenek vannak.
2019. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell semmiféle felületkezelés. A normál használat mellett a felület úgyis folyamatosan sérül.
2019. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A repce, napraforgó, kukorica, oliva, stb, étolajok idővel avasodnak. Részben képesek "beszáradni". Az így beszáradt olaj bűzös ragacsos trutyivá válik.

A lenmagolaj viszont egy hét alatt keményre szárad.

Én napokra áztattam régebben. Mostanában forró lenolajban főzöm kb egy órát majd hagyom kihülni, lecsepegni, megszáradni.

Nagyon jó víztisztítóvá teszi a fát, a felület keménységét is növeli.

A lenolajKENCE nem csak lenolajat tartalmaz! Ilyen célra nem alkalmazható, mert lakbenzint, és kötésgyorsító fémsókat tartalmaz.

2019. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha elkészült mivel? Jó lett? Megmutatod?:)
2021. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!