Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek, ha a szobai...

Szerintetek, ha a szobai kismegszakítóra 10A van feltüntetve, egy kisebb elektromos kandallót el bírna? (1000W/2000W a teljesítménye. ) Bakony Művek kismegszakító, piros,10 A van feltüntetve rajta.

Figyelt kérdés

2019. okt. 30. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
10 A 230 V feszültség mellett 2300 W teljesítmény.
2019. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak biztosan igaza van, de én azt tudom Neked mondani, hogy 10 A-es órára ne nagyon tegyél ilyent: nálunk a 10 A-es órát levágja az 1.300 W-os porszívó, mivel nyilván ilyenkor más is be van kapcsolva (számítógép, TV, esetleg mosógép, mikró, stb).
2019. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Piros címkés Bakony nagyapónak elvileg 15 A az az árama, amivel terhelve egy óra alatt se ugrik le. Az meg ugyebár 3400 W fölött van. És aminél biztosan kiold egy óránál rövidebb idő alatt, az meg 19,5 A.

Ugyanakkor el szoktak ezek fáradni, elég sokat kellett cserélni az idők folyamán azzal, hogy nem bírták. A szocializmus technológiai fölénye mindig érvényesült. :)


Az 1300 W-os porszívó nyugodtan felvehet ehhez a watthoz 10 A-t, motornál ez már csak ilyen, és az indítás meg még külön áramlökés.

2019. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#4

Erre ugye nem méretezünk!!!

Lehetne annyi eszed, hogy nem kontárkodsz mások biztonságával.


"Piros címkés Bakony nagyapónak elvileg 15 A az az árama, amivel terhelve egy óra alatt se ugrik le. Az meg ugyebár 3400 W fölött van. És aminél biztosan kiold egy óránál rövidebb idő alatt, az meg 19,5 A."

2019. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehetne annyi eszed, hogy nem kontárkodsz mások biztonságával.

Te vadbarom, hát a tények azok tények, és én a tényeket közöltem.

2019. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Te sajnos nem tényeket hanem hozzánemértést közölsz itt a gyk-n.


És már minősíthetetlenül trágár is vagy.


Inkább ne szólj hozzá semmihez, valaki még belehal egyszer a butaságaidba, de nyugodj meg akkor megtalálnak.

2019. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nálunk sosem csapta le mêg semmi.
2019. nov. 1. 02:11
 8/12 anonim válasza:
vegyél nagyobb biztit. nálam 32A-res van, bőven elbír mindent.
2019. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 David82 ***** válasza:
57%

Nem mindegy, hogy a kismegszakító milyen betűvel ellátott. Van B, C, és D jelű. Háztartásoknál csak B, C jelűt használnak. Nálam például C10-es van, ami azt jelenti: 10 amperes lassú, azaz a névleges érték 5-10 -szerese esetén szólal meg. Ami 50-100 amper, tehát ennyi áthaladó áramerősség esetén csapja le az áramkört. Ugye a B-jelű a névleges érték 3-5 -szeresénél csapja le, azaz egy B10-es kismegszakító esetén 30-50 amper elég ahhoz, hogy megszakítsa az áramkört.

Egy 2000W névleges teljesítményű elektromos kandallónál ki kell számolnunk, hány amperes átmenő árammal bír másodpercenként.

A képlet: P=UxI tehát behelyettesítve: 2000=230x -osztom 230-cal, akkor x=8,69

Tehát 8,69 amperes az elektromos kandalló, amit elvileg minden 10 amperes kismegszakítónak el kellene bírnia, hacsak nincsen más fogyasztó is rákötve.


(Nem vagyok villanyszerelő, csak idén szeretnék annak tanulni, tehát az én tudásom ebben még nem 100%-os, de az iskolai fizikaórákra talán még emlékszem. Nyugodtan szóljatok, ha tévedtem.)

2020. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Te sajnos nem tényeket hanem hozzánemértést közölsz itt a gyk-n."

Mert a Bakony kismegszakító adatlapján olvasható információk azok a hozzá nem értés, mi? :D


"És már minősíthetetlenül trágár is vagy."

Én csak azon a szinten válaszoltam, mint ami te adtál elő a kontárkodás jellemzéssel.


"Erre ugye nem méretezünk!!!"

A baj az, hogy az olvasás az nem a betűk rakosgatása egymás után, hanem az információ átvétele. A kérdés arról szólt, hogy elbírja-e a 10 A-es. Én meg megvilágítottam, hogy jóval többet bír, tehát a 10 A-t elbírja. Szó nincs itt méretezésről. :D Itt kezdődtek a bajok. :D


"Nyugodtan szóljatok, ha tévedtem."

Szólok, bocs. :D A kérdés a Bakony kismegszakítókról szól. Abban az időben nem B, C és D betűjelűek voltak. Bakonyon leginkább L és U volt olvasható.

2020. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!