Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi okozza azt, hogy a pincében...

Mi okozza azt, hogy a pincében hidegebb levegő van, mint a szobában?

Figyelt kérdés
Az a tervem, hogy átütöm a pincefödémet és egy flexibilis cső és egy ventillátor segítségével felszivattyúzon a hideglevegőt. Csak az a kérdés, hogy elfogy-e így egy idő után? Vagy újratermelődik mindig?
2010. júl. 17. 16:02
 1/7 anonim válasza:
Azért mert hidegek a falak, egy idő után a kinti meleg levegőt szívnád fel.
2010. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg mert a falfelület nagyságához képest csak minimális ablakai vannak. Ezért van a templomokban is hűvös a legnagyobb nyári kánikulában is.
2010. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszer azért mert sokkal vastagabb a szigetelés odalent.(természetes földréteg)

Másodszor a hideg levegő nehezebb a melegnél és így az alacsonyabb helyeken a hideg levegő lent marad,azaz nem szívesen "cserél helyett" a meleggel,.....ha fogalmazhatok így.

2010. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor kb mennyi idő míg ujratöltődik?
2010. júl. 17. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen mélyen van a pincétek. Ha 4-5 méter megvan, akkor soha nem fog felmelegedni, mert a föld egy bizonyos mélységben mindig ugyanolyan hőmérsékletű, tizenvalahány fokos, és az egész földet nem tudod így átmelegíteni :)

Egyébként ilyen elven működnek a passzívházak szellőzőrendszerei is, csak ott direkt erre a célra vezetnek le csöveket a földbe, a pince külön van. Arra viszont ügyelj, hogy akkor valahol a szoba tetején is vágj egy szellőzőnyílást, ahol távozni tud a levegő, különösen akkor, ha régi, téglás pincétek van, mert az elég nedves, kell lehetőséget adni a párának, hogy kiszellőzzön.


Amúgy 2 vagy 3 éve én pl. azt csináltam, hogy nem a pincébe, de az alagsorba leköltöztem nyáron, mikor nagyon meleg volt, szépen rendberaktam és éltem, mint Marci Hevesen :D

2010. júl. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ilyen elven alapul a földhő hűtés-fűtés.... nyáron is 17 fok körüli és télen is ugyanennyi.... szal télen a 17 fokos levegőt füti fel a rendszer nem a minusz akárhányfokost...
2010. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert a hideg levegő leereszkedik a meleg meg felszáll, illetve a pincét kívülről a kb. 13 fokos föld veszi körül, a ház oldalát meg a meleg levegő.

A módszer sajnos nem lesz hatékony, mert a levegő a pincében pótlásra kerül, mégpedig a meleg lakásból vagy kültérről, így csak rövid ideig fogsz hűvös levegőt kapni.

2010. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!