Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Purhabbal tudom szigetelni a...

Purhabbal tudom szigetelni a pincében lévő fűtéscsöveket?

Figyelt kérdés
Tudom, van erre direkt csőre húzható szigetelés, de ez a módszer sokkal olcsóbbnak tűnik. Persze macerásabb is, mert nehéz megoldani hogy a cső minden oldalát befedje a hab. Arra gondoltam, hogy kartonpapírból hajlítok a cső köré egy sablont, aminek csak az egyik oldala lesz szabadon. Oda fújnám a habot.
2009. szept. 21. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Aztán amikor melegszik a víz, akkor szépen elkezd büdösödni a purhab.

A purhab nem bírja a meleget. És kétlem, hogy sokkal olcsóbban jönnél ki, mint a csőszigeteléssel.

2009. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

300 ML purhab ára 800 Ft körül mozog + a pepecselő munka amíg ráfújód valahogy a csőre hogy ott is maradjon,

a csőre húzható szigetelés pedig 170-200 Ft/m körül van kb.(függ a cső átmérőjétől is persze )

és nagyon egyszerüen gyorsabban felszerelhető és a szigetelő képessége is biztos jobb mint az ugyan olyan vastag purhabnak,

nem beszélve arról ha valamikor szerelés miatt le kell szedni a szigetelést akkor egyszerűbb a cső héj

2009. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A flakonra az van ráírva, hogy -40 és 110 °C között használható. A fűtéscső hőmérséklete meg sem fogja közelíteni a 110 fokot.


TErmészetesen utánanéztem mi mennyibe kerül. 500ml purhabot 99Ft-ért vettem. Persze vitték, mint a cukrot. Volt aki kartonszám vitte. Én is beszereztem pár flakonnal. Ha nem erre, másra föl tudom használni.

A 99Ft-os purhabból elvileg 22,5 liter kemény hab lesz a felirat tanúlsága szerint. Így jóval olcsóbb, mint a kész csőhéj.


Mielőtt valaki megkérdezné, nem a piacon vettem a purhabot, hanem boltban és 2010.08.13-án jár le a szavatossága.

2009. szept. 21. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron barkácsolni akarsz akkor ne kartont, hanem plasztifikált/fóliázott alufóliát használj, annak hőtükröző tulajdonsága van, ami a szigetelés másik módja. Abba nyomva a habot még jobb hatást érsz el. Persze nehéz eltalálni a megfelelő mennyiséget a dagadó habnál, meg nem biztos, hogy meglesz az előrejelzett literszám. És igen, az esetleges javítás macerásabb lesz mint a könnyen levehető előregyártott szigetelőknél. De inkább szigetelj olcsóbban, mint sehogy.
2009. szept. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!