Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Legrand jelzőfényes kapcsoló...

Legrand jelzőfényes kapcsoló bekötése?

Figyelt kérdés

Adott egy Legrand Cariva 106 váltókapcsoló jelzőfénnyel 773626


A mennyezeten van egy tápegység amit kapcsol. Hogyan kell bekötni, hogy a jelzőfény rendesen világítson? Az oké, hogy kell N is hozzá, Legrand oldalán azt olvastam, hogy pl. LED esetén ezzel a kapcsolóval megoldható. Illetve ajánlott. Jelzőfénynek akkor kellene világítania amikor nincs felkapcsolva.. ;)


[link]



2019. nov. 9. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

"N" vagyis nulla nem kell hozzá, mert azt a fogyasztón keresztül kapja meg.

Tehát simán bekötöd mint egy kapcsolót. MIkor nincs felkapcsolva, akkor a fogyasztó felől a jelzőfény megkapja a nullát és világít. Mikor felkapcsolod, akkor a kapcsoló kisöntöli a jelzőfényt, így az áram a kis ellenállású kapcsolón megy csak át.

Ha nem világít jól, akkor a képeden a feketékkel jelölt vezetékek egyike megy a tápegység felé; tehát ha nem ok, akkor kösd a másik fekete helyére.

2019. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod.. pont ez a problémám! Ez csak abban az esetben áll, ha a fogyasztó egy sima izzó.. viszont itt a tápegységen keresztül nem jön N. :(


Az a BMD 6L jelzésű micsoda vajon?

2019. nov. 9. 18:54
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy a Legrand oldalán levő rajztól nem lettem okosabb, mert nyilván nem kívül van egy jelzőlámpa a kapcsolón, hogy oda tegyem ahova akarom.

Félreértettem volna valamit?


[link]

[link]


Köszönöm!!

2019. nov. 9. 19:00
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, rajz alapján nekem inkább ezt a kapcsolót kellett volna megvennem, igaz?


[link]


773610-es.. :(

2019. nov. 9. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Ez a 3-as hozzászólásod első képén lévő áramkőrrel egyező.

Cseréltesd ki.

2019. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtva nem ismerem az adott kapcsolót,DE!

A mi lakásunkat 2 éve szerelték át teljesen,szlovén kapcsolókat(és az összes szerelvény is szlovén)raktak fel.

A szerelő azt mondta,hogy manapság az összes jelzőfényes kapcsolóban már pici LED van,aminek bizony a kötődobozból le kell(és le is hoztak)egy nulla szálat!

Mondom,nem értek hozzá....

2019. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tulajdonképpen jót mondasz. Itt is pont erről van szó, a dobozban már ott csücsül a kapcsoló mögött a nulla is, de nincs hova kötni. Rossz kapcsolót szemeltem ki magamnak. Amint beszerzem a megfelelőt, működni fog.

Köszönöm a segítséget! Azért majd jelzem, mire jutottam, hátha másnak is segítség lesz a kapcsoló típus miatt.

2019. nov. 10. 02:01
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nincs hova kötni"?

Nekem a visszajelző led egy kis modulba van behelyezve,és így van bepattintva a kapcsolóba. Gyakorlatilag "kilóg a két lába",az egyik ugye a kapcsolt fázishoz kell kötni,(a kapcsoló harmadik kivezetéséhez),-a másikat a lehozott nullához.

Holnap megyek villszer-boltba(Mixvill),most már kíváncsivá tettél,milyen is a L.C.106-s,megnézem,ha már ott vagyok...

2019. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak agyalok...!

egy visszajelzős kapcsolót ugye hétféleképpen köthetsz be...

*Az egyik,hogy egy teljesen zárt ajtó mögött van az izzó,tehát jelezzen,ha fel van kapcsolva,hogy ne maradjon égve,-ilyenkor ugye a plusz behúzott nulla szál a visszajelző egyik lábára,a másik láb a kapcsolt,-égőhöz menő szállal együtt van bekötve.

*Ha úgy akarod bekötni,hogy éjjel lásd a kapcsolót,tehát akkor égjen a jelzőfény,amikor a lámpa le van oltva,akkor a nulla ugyanúgy,a visszajelző másik lába a kapcsoló 3. pontjára kell kötni,tehát szerintem arra a BDM 6l-re.

Egy egyszerű műszerrel ellenállásra tekerve megnézhetnéd!

Lekapcsolva a bal alsó~~jobb felső a zárt(műszer nullát mutat)..

Ha felkapcsolod,akkor meg a jobb alsó,jobb felső között.


Természetesen ha még NINCS bekötve a hálózatba a kapcsoló,úgy kellene//lehet mérni.

Ja! még egy...valahol van kis rajz a hátulján,a visszajelzőnek NEM mindegy,azt "fázishelyesen" kell ám bekötni!

2019. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!