Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen excentercsiszolót vegyek?

Milyen excentercsiszolót vegyek?

Figyelt kérdés

Kb 15-20 ezer forint körül. Ez csak finom munkára jó? Mennyire jól lehet vele dolgozni? Vagy egy szalagcsiszoló jobb lenne?

Köszönöm a válaszokat



2019. nov. 15. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz vele csiszolni, illetve milyen finomságra. Az excenteres pl nem fog miliket leharapni max tizedeket,ha szőrös egyenes pl szél deszkát akarsz viszonylag simára letolni,akkor a szalag a jobb,ha pl kerti padot festesz újra akkor az exceneteres.
2019. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Nekem nagyon régen volt excenter csiszolóm, de tragédiának tartom. A kézi szagcsiszoló kiválóan használható, persze, ha hosszabb felületet és egyenletesebb csiszolást akar az ember, akkor kell egy asztali szalagcsiszoló is. Ez utóbbi nagy előnye, hogy munka közben jobban látható az eredmény és könnyebben alakítható a munkadarab.
2019. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni?


Levest kanállal, húst villával eszünk. Hasonló logikát követ az asztalos szakma is :)

2019. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az excenter és a szalagcsiszoló két külön történet.

Még csak hasonlóság sincsen köztük azon kívül, hogy mind a kettő csiszolásra való.

Nekem egyébként egy [link] ilyen maktec csiszolóm van.

Akciósan vettem 12 körül volt pár éve, tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

Ezzel kizárólag csak a gyalult anyagokat szoktam "polírozni" (mivel nagyjából erre való) vagy alapozás/pácolás után a felszőrösödött fa anyagot visszacsiszolni.

A szalagcsiszoló teljesen más.

2019. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!