Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúró és vésőkalapácsoknál...

David82 kérdése:

Fúró és vésőkalapácsoknál miért előny a cserélhető tokmány?

Figyelt kérdés

Két típusú pneumatikus gépet néztem meg, az egyik a Dewalt D25133K, és a Dewalt D25134K.

Ezen kettő közül az utóbbi van cserélhető tokmánnyal ellátva. Nem értem, ez miért jó? Azért, mert a cseretokmánnyal a közönséges ütvefúrókhoz válik hasonlóvá a gép, és akkor a nem SDS plusz befogású fúrószárakat is bele lehet tenni? Mondjuk fa fúrásához alkalmassá válik? Vagy nem erre szolgál a cseretokmány?

A kettő közül melyiket érné megvenni, az árkülönbség olyan 7-8 ezer forint körüli.

Esetleg tudtok más márkát is ajánlani? Például a Hitachi DH26PC sem rossz, vagy a Makita HR2470, bár az árban is, és teljesítményben is kisebb, mint az előző.


2019. nov. 28. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, lehet hozzá venni sima tokmányt amibe kör keresztmetszetű szárral rendelkező dolgokat is be lehet fogni.

Pont mint egy mezei fúróval.

Nekem makitába van ilyen cserélhető tokmányos pneumatikus fúró. Készletbe vettem amiben adtak hozzá sima befogatású gyors tokmányt is.

Arra jó, mikor nagy fúrószárral akarsz mondjuk fába fúrni, és jól jön a nagy nyomaték+lassú fordulat.

De pl. 150-200-300mm hosszú facsavarokat is kényelmesen be tudsz így hajtani.

A lényeg hogy a nem SDS befogatású tokmánnyal egy sima fúrógéped lesz, 2 az 1-ben.

A felsorolt márkák mind jók.

2019. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

összes jó amiket belinkeltél, nekem a hitachi van, az ereje miatt nem a makitát választottam, DeWALT cseretokmány nem rossz dolog, én a hitachi-hoz kaptam kulcsos sds plus tokmányt, ha nem kaptam volna veszek.

wattok, meg joule-ok nem tudom mennyit számít az a 0,8 joule, mondjuk van olyan kezdő barkácsgép, ami ennyit tud

ezek is cseretokmányosak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

meg ez is:

[link]

2019. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Van már sima ütvefúró gépem (kék Bosch), így azzal tudok fába, fémbe, és tégla falba is fúrni.

Így viszont valószínűleg nem lesz szükségem cseretokmányos gépre. Kifejezetten arra a célra szeretnék venni pneumatikus fúrókalapácsot, hogy egyszer majd betont kell fúrnom, illetve azzal egyenlő keménységű vályogot.

2019. nov. 28. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!