Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti szeretitek a gyorstokmányt?

Ti szeretitek a gyorstokmányt?

Figyelt kérdés
A nagy Hiltin kívül négy barkács fúrógépem van, melyek közül csak egy Bosch a kulcsos, és folyton azt hazsnálom. Egyszerűen rühellem a gyorstokmányt. Egyáltalán mire jó?

2019. szept. 18. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:

én sem szeretem, ha a fémben megszorul a fúró akkor elforog, mondjuk erre találták ki a hex szárú fúrót

[link]

állítólag vannak már jó gyorstokmányok

[link]

de ezt azért nem tudom, mert nem kísérletezek, veszek kulcsosat

2019. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem, mert sokat fúrok, sűrűn kell cserélnem a fúrószárakat, és iszonyat időt elvett a kulccsal való bohóckodás. Arról nem is beszélve, hogy a kulcs állandóan elveszett.
2019. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezek a kis gyorstokmányok elèg vacakok. Vannak racsnisok ami elfogadható. A Hiltiè viszont szuper, mert kèzzel jól meghúzható ès lezárható.
2019. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

1 vagyok

akkus gépen nekem is persze az van, mással nem is árulnak, de ha pl 10 lyukat kell fúrni és megszorul...

tokmánykulcs 300 ft, és hozzá kell szigszalagozni a vezetékhez, akkor nem veszik el, tokmánytartó gumi a fúró száránál hamar elszakad

2019. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
és valamiért még árulnak kulcsos gépeket, ha a gyorstokmány olyan jó lenne, a régi fajta már nem létezne
2019. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Én szeretem és szinte kizárólag csak azt is használok. Egy fogaskoszorúst tartok, mert az 20mm-t is megfog és akkora gyorstokmányom nincsen.


Szerintem a többség azért nem szereti a gyorstokmányt, mert még nem is látott rendes kivitelt. Arról már meg lehet mondani, hogy egyáltalán gyorstokmányról van-e szó, hogy a pofák együtt forognak-e a szorító résszel. Ha a pofák állnak miközben meghúzod, akkor az egy sima fogaskoszorús, csak a fogaskoszorú helyére egy kézi "markolatot" gyártottak. Azt nyilván meghúzni se lehet rendesen, de a kínaiak így találtak ki az olcsó gyorstokmányt.


Egyébként egy minőségi gyorstokmány annyiba kerül, hogy a legtöbben itt egy komplett akkusfúróért nem adnának annyit.


Szóval ha nagyon kis költségvetésből kell gazdálkodni akkor a hagyományos tokmány jó választás lehet, de ettől függetlenül a gyorsszorítós egy jó és bevált konstrukció.

2019. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen a hatossal értek egyet,tökéletesen leírta amit írni akartam!
2019. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyorstokmány ördögtől való dolog. Még az akksis gépeken, ha csak csavarozásra használod, akkor is kilazulnak. Arról nem beszélve, ha a műanyag tokmány véletlenül anyaghoz ér munka közben, akkor szétforgácsolódik. Egyik profi gép gyorstokmánya sem jó, a nem profik meg még rosszabbak. Én csak fogaskoszorús fúrót használok, az a szárbefogás a legjobb. Hogy miért gyártják? Mert 50 ft-al olcsóbb legyártani mint egy normálisat.
2019. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!