Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet ennek a neve, hogyan...

Mi lehet ennek a neve, hogyan keressem és hol?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy olyan csőre fix, vagy állítható méretben, amelyiknek mindkét fele rögzíthető 1-1 felülethez ami között van. Ez így biztos zavaros, de mutatom mire lenne szükségem kb.:

[link]


Gyakorlatilag egy olyan cső, aminek mindkét végén vannak ilyen rögzítő csavarhelyek, mint ennek az asztallábnak a tetején.

Nem tudom, hogy létezik-e ilyen és ha igen, akkor mi a neve. Amióta 2 éve barkácsolok elég sok új szót tanultam, de erre közelítő kifejezésem sincs, csak körülírni tudom.

Ötletek?



2019. nov. 29. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Fix a csőre szereltet nem tudok, amúgy hegeszthető karima.

[link]

2019. nov. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Segítek:

Bemész a barkácsboltba, és kérsz szekrénybe való krómozott acélrudat és hozzá való rögzítő karikákat.

A fémrúd méterre kapható.

[link]

[link]

2019. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan megírnád,hogy mire kellene? Mennyire legyen erős,milyen hosszúra gondoltál,stb...
2019. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy szekrényen belül belső polcot szeretnék kialakítani egy túlzottan nagy belső térben. A polc két élét szegletvasakkal simán oda tudom rögzíteni a szekrény hátuljához és egyik oldalához, viszont nem érne át keresztben a túloldalra (elrendezési okok miatt), így az egyik sarka a levegőben lenne. Ez alá kellene valami fix dolog. Először sima négyszöglécre gondoltam L alakő szegletvasakkal, de esztétikusabb lenne egy fém cső számomra. Egyébként 40-50cm hossz kellene.
2019. nov. 29. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Krómcső, polctartó rúd, polctartó krómcső kulcsszavakkal keress a guuglin. Vmi olyasmi kell neked.
2019. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZ67 ***** válasza:

Egyes jól mondja. A karima a lényeg, a cső átmérője alapján választasz (kúpos vagy nútos) idomot, és a függőleges cső végére tudod ezzel rögzíteni (általában szorulással, ha függőlegesről beszélünk).

Vízszintesnél akár az idomvasakhoz is rögzítheted a polcot (pl csavarozással), így ha nem sok súlyt tárol, talán még alá sem kell támasztani.

2019. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!