Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kéne egy kertben lévő...

Hogyan kéne egy kertben lévő fenyőt feldíszíteni?

Figyelt kérdés
persze az elektromos részére gondolok, hogy hogyan kell az áramellátást biztosítani, hogy az esőben, hóban is biztonságos legyen, hosszabbító szükséges, a fa kb 4 méter

2019. dec. 18. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Víz/pára mentesíteni kell a hosszabbító és az égősor csatlakozását.

Én egy diszperzites vödör oldalára vágtam egy kis ablakot, éppen akkorát hogy beférjen a hosszabbító vége meg az égősor adaptere a lyukon.

A vödörbe raktam egy elosztót, össze dugtam mindent, az oldalára vágott nyilast meg leragasztottam széles ragasztószalaggal.

Tetejére rányomtam a fedelet, plusz még egy erős PVC kukás zsákba is bele tettem a vödröt, majd egy téglával lesúlyoztam a fa tövében.

Így aztán jöhet az eső meg a hó, a tetején nem tud belefolyni a víz, az oldalán meg a pára sem tud bemenni a ragasztás miatt. A kukás zsák meg plusz védelem.

A hosszabbító villásdugós része meg eső védett helyen van alapból.

2019. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a szomszéd úgy csinálta, hogy simán csak dupla kukás zsákba beletette a hosszabbítót meg az égősor adaptereket.

Ahol a kábelok kijönnek jól körbetekerte ragasztószalaggal, és utána fellógatta a fára fejjel lefelé hogy a víz ne tudjon belefolyni.

Ez is megoldás lehet.

2019. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Lehet ám kapni kültéri égősort 10 m-es felvezető szakasszal, annak elégnek kell lenni...
2019. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
12V ledsor meg bent akkutöltő, kinti rákötés: két pólus egymástól távol, levegőben, zsugorcsövezve.
2019. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden előttem szólóval egyetértek.

Esetleg annyit fűznék hozzá, hogy mindenképp kültéri izzósort vagy ledsort használj

2019. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!