Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Horganyzott vagy feketített...

Horganyzott vagy feketített csavar?

Figyelt kérdés
Mikor melyiket használják?
2019. dec. 22. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor melyik van a boltban. Van olyan, hogy valószínűleg a könnyebb felismerhetőség kedvéért pl. a gk csavar többnyire fekete, de semmi törvényszerű összefüggés nincs bevonat és használhatóság közt.
2019. dec. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

feketített csavart kartonhoz használnak, másfajta feketét nem ismerek.

A foszfátozás pontos célját sem ismerem, talán mert jobban tapad hozzá a gipsz? Horganyzott, galvanizált(első az ezüst színű, második a sárgás, általában reisser csavarok bevonata, ha jól tudom, javítson ki aki jobban tudja) nem túl tapadós felület.

Kérdésre, feketét kartonhoz, összes többit minden másra, de ha nincs otthon csak fekete betekerheted a tiplibe(talán az önmetszőst nem szerencsés, bár egy képkeretet még az is elbír)

2019. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem, van valami használati területe mindkettőnek. Pl. a horganyzott gondolom rozsdásodás ellen ellenállóbb. Ilyesmikre gondoltam.
2019. dec. 23. 11:15
 4/7 A kérdező kommentje:

#2, bocsi ezt még nem láttam akkor.

Értem amit írtál, de én elsősorban metrikus csavarokra gondoltam. Abban is van fekete.

2019. dec. 23. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Autóiparban pl. az OEM írja elő, hogy milyen felületkezeléssel akarja az egyes alkatrészeket.
2019. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tényleg van, de azt írja nem foszfátozott, hanem natur, vagyis nincs felület kezelve, na az hova jó?
2019. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyemen a magas hőfokú kemencéknél, sütőpofáknál natúrt használunk.
2019. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!