Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gáztűzhelyem ajtaján az üveg...

Gáztűzhelyem ajtaján az üveg elvált a fémkerettől. Milyen ragasztóval lehet megragasztani? Üveg-fém + hőállóság a kritérium. Ismer valaki erre alkalmas ragasztót?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 17:41
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Vannak ilyen hőáló ragasztók. Mint egy sziloplaszt olyan tubusban. Nemrég csináltam vele én is ugyan ezt. Tökéletesen bírja a hőt.
2020. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én is nemrég ezzel oldottam meg azt a problémát ami neked is van.


Nekem egy hozzáértő ismerősöm javasolta ezt a ragasztót, nem innen rendeltem hanem helyben vásároltam egy barkács üzletben, egyébként festékboltokban is érdemes rákérdezni ott is szoktak ragasztókat árulni.

Én úgy csináltam hogy teljesen letisztítottam a fémet és az üveget hideg zsíroldóval, a fémet ennek ellenére egy finom csiszolópapírral talán 800 vagy 1000-es papír volt szemcsesűrűségű ugye hogy a fémen lévő festékről egy kis réteget leszedjen és jól rátapadjon a ragasztó mert ismerős mondta hogy a gyárakban is hasonlóval ragasztóval oldják meg csak azok ennyire bírják és általában ők a telejsen fényesre festett fémre teszik rá hiába zsírtalanítják le az egy idő után eltávolodik mert a karcos felületbe tud csak jól beletapadni a ragasztó. Mivel úgysem látványos helyen van így mindegy neki. Annyit mondott hogy csiszoljam le ugye, azt töröljem át hígítóval és arra vigyem fel a ragasztót, majd az üveget is lemosás után a szélét ahol lenne a ragasztó azt is kicsit töröljem át hígítós ronggyal rögtön az előtt hogy ráteszem és amint látom hogy a hígító elpárolog egyből tegyem rá a keretre úgy hogy az üveg saját súlyán nyomja a helyére és hagyjam úgy minimum 12 órán át de legjobb lenne 24 órára hogy teljesen megkössön.

Egyébként a két komponenses ragasztók is alkalmasak erre a feladatra annyi a lényeg hogy hőálló legyen.

2020. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Móra, Gorenje, Pelgrim tüzhelyek tipusbetegsége volt valamikor. A gyári ajánlás a javításra a mezei F.B.S. ragasztó volt. Tökéletesen működött is.
2020. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ilyennel szoktam:


[link]

2020. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Magam is keresgéltem én ezt találtam: CX-80 hőálló szilikon paszta.

Talán Obi vagy Praktiker áruházban kapható valamelyik.

2020. jan. 5. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!