Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom megjavítani a...

Hogyan tudom megjavítani a leszakadó ikeás franciágyat, ha meglehet? Mi a baja?

Figyelt kérdés
Adott egy ikea MALM ágy. Az ágyrács nincs eltörve, azonban hiába pakolom vissza, akkor is leszakad. Ha jól láttam a középgerenda hajlik minimálisan el a súlyom alatt (ami nem túl nagy, 70kg) Az ágyrácstól a merevítő vasalatok (ha így hívják) is leszakadtak. Ki tudom javítani, ha kicserélek valamit? Mondjuk a középgerendát? Vagy a vasalatokat? Vagy más lehet a megoldás? Asztalos meg tudja csinálni/megéri? Esetleg már nem is javítható? Köszönöm a válaszokat előre is.

2020. jan. 24. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én össze-vissza merevítgettem már deszkákkal, valamint a vasalatok alá is inkább fakockákat fúrtam fel amik tartanak rendesen. Némelyik ágykeret botrányosan szar minőségű, ha veszel magadnak fát meg lazúrt 20 ezerből sokkal jobbat raksz össze.
2020. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván szinte mindent meg lehet javítani, esetenként ezek a javítások a bútor megjelenését is befolyásolhatják (láthatók). Erősen kétlem, hogy asztalos elvállalna ilyet. Aki hozzáfog ilyen javításhoz, annak azért rendelkeznie kell valamiféle idevágó barkácsszakmai tapasztalattal. Igencsak nehezíti a javítást, hogy ezek a bútorok nem valódi fából vannak. Nem ártott volna pár fotó a felépítésről a problémás hely megjelölésével.
2020. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fotó tényleg jól jönne. Ha a vasalatok leszakadtak, az azért van mert bútorlapból van az ágy oldala, és a facsavarok egyszerűen kiszakadtak a forgácsból. 8-as kapupántcsavarokkal kéne felrakni a vasalatokat meg az összes merevítést, akkor nem szakad le soha.
2020. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így egy évvel később ugyan de köszönöm a válaszokat.. Egy haverom a helyemre költözött akkor, de együtt javítottuk meg, a fakockás megerősítés középen segített.
2021. jan. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!