Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Telefon és internet kábel...

Telefon és internet kábel csatlakozóját hogyan lehet a kábelre varázsolni?

Figyelt kérdés

Házon belül egy másik helyiségbe szeretném áttenni a modemet és minden kütyüt. De kénytelen leszek levágni a "dugókat", mert nem fér át a csövön, amin be van vezetve...

Ha levágom ezeket, akkor hogyan lehet visszatenni a kábelre? Milyen eszköz kell hozzá? És az mennyibe kerül, vagy honnan lehet hozzájutni? Egyáltalán mi a neve, stb?


ROkon szerint a szolgáltatót kell kihívni, ők szerelhetik csak át. De emlékeim szerint ha ilyenhez kihívom, az pénzbe kerül.... Ne már, ezért több ezret kiadni.... mert gondolom a kiszállás alapban több ezer lenne. Akkor már inkább beruháznék szerszámra.


Tudnátok tehát tanácsot adni?


Köszi!



2020. márc. 24. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit akarsz arrébb húzni, azt kellett volna leírni... Telefon kábel és/vagy UTP kábel?

Szolgáltatód milyen rendszert használ? Mi jön be a modembe? Telefon kábel, optika, koax kábel?

Hiába írtál ennyit, semmi nem derül ki belőle...

Koax-ra kapsz csavaros F-csatlakozót, nem csak krimpelhetőt. Telefon kábelhez vegyél egy toldót meg két telefonkábel csatlakozót (RJ11) meg persze kábelt, optikához a szolgáltatót hívd, UTP-hez RJ45 csatlakozót.

"Varázsolni" meg krimpelő fogóval lehet! Pl.: [link]


Szín sorrendre figyelj természetesen, keress róla akár videót, miként kell csinálni, UTP-nél sodrott érpárokat széthajtod, szétteríted megfelelő sorrendben, majd egyformára vágod és stabil kéz megléte mellett a helyes sorrendben nyomod bele a csatlakozóba, de ügyelni kell arra, hogy lehetőleg minden egyes ér "koppanásig" legyen betolva.

2020. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Majatom ***** válasza:
A szerszámot krimpelő fogónak hívják, és kell majd hozzá másik csatlakozó is, amiknek rj11, rj12, rj45 a neve, attól függ, milyen van most a vezetéken. Olyan fogót érdemes venni, amelyik legalább ezt a 3 fajtát tudja.
2020. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb 3-5ezer egy olcsóbb fogó, a fej és a töréegátló vég kb 50-70ft darabja, fejből kell neked vagy 5db, mert elsőre úgy se lesz jó
2020. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Átrendezzük a lakást, és át tennem máshová a modemet, és gyakorlatilag mindent, de a modembe dugott kábelek vannak átfűzve a falon keresztül egy csövön. És mivel a cső átmérője túl kicsi, csak úgy lehet visszahúzni a kábeleket, ha mindnek leszedem a dugeszát.


Sajnos nem tudom a nevüket, épp ezért is a kérdés! Azok a szögletes műanyag izékről van szó. Nem koax, mert azt kivételesen tudom, hogy pl a tévéknél szokott olyan lenni. Nálunk már a tv is a modemhez van csatlakoztatva, az is egyfajta műanyag pöcökkel.


Ha jól látom a telefoné a legkisebb, mintha a tv-é szélesebb lenne ennél. És a neté egyértelműen szélesebb.


Ha a netest és a tévéét levágom, kihúzom, akkor talán a telefon kábele átfér a dugeszával együtt is a csövön, de még az sem biztos...



Így a linked alapján már előrébb vagyok. Nem ismertem a "krimpelő fogó" kifejezést. És ott a linken meg "western dugókról" írnak, ezt sem hallottam még. De ahogy ráguglizok, ott ilyen képeket látok.... Akkor western dugónak hívják ezeket?


És lehet ilyen üres átlátszó műanyag dugókat külön venni, meg "krimpelő fogót", és akkor meg bírom csinálni? :)

Na igen, csak ha nekem többféle méretű dugeszom van, melyikféle fogó kéne? Hát van ám ára....

De ha beruháznék,legalább lenne otthon a jövőben is, ha kell....

2020. márc. 24. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Van olyan amin kettő lyuk van amivel különböző fejeket tudsz krimpelni.

A tv kábele, ha net miatt van akkor az az rj45ös, elvileg akkorának kellene lenni, mint a router kábele.

Igen tudsz ilyeneket venni, csak nehéz megcsinálni. Kell hozzá kézügyesség és türelem. Meg lehet csinàlni az egészet 5 perc alatt és 2 óra alatt is.

Figyelni kell a bálekek sorrendjére, a megfelelő érintkezésre.

Én is házilag csinálom a kábeleket, csak nekem régebben ez is a tanulmányaimhoz tartozott. Bár itthon nekem sincs komolyabb szettem, csak az alapok, meg abból is az olcsók.

2020. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 ezer forintos fogóm van, teljesen jó.

Elektronikai boltokban kapsz műanyag csatlakozókat és türhetőbb árú fogót is.

Vezetéket blankolni is a fogóval kell, a méret adott, elszúrni nem lehet. Vezetéket bedugod a csatlakozóba tövig, és határozottan összenyomod. Nem nagy kunszt, még sosem rontottam el.

2020. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Jelentesz egy hibát a szolgáltatónak, ki jön az embere, van nála minden alapból, adsz neki 10.000et és rányomja neked a kábeledre azt a 2db vackot...
2020. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10000 vagy mégtöbb azért, hogy elvág 2-3 kábelt és rátűzi azt a műanyag bigyót... Na menj már! Ez rablás! Kb olyan, vagyis tízszer durvább, mint most a boltokban, hogy 2-3ezerét árulnak pl csirkefarhátat....


Inkább utánajárok, hogy hol kaphatok ilyen olcsóbb (vagy akár drága) szerszámot, amivel akármikor meg tudom magamnak és a szomszédaimnak csinálni ezeket az aprócseprő feladatokat...


Többi válaszolónak köszi, azt hiszem ennyi infóból már el tudok indulni!

2020. márc. 25. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!