Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan állítsak kerítést?

Hogyan állítsak kerítést?

Figyelt kérdés

A kertben a virágágyások köré kb térdmagasságú kerítést építettem fából, hogy a kutyák ne járják le a növényeket. A kerítést négyméteres bramac lecekből készítettem úgy, hogy egy lecet három karó fogjon.


Elöször leütöttem a karókat és után facsavarral rögzítettem a leceket vízszintesen. Ott volt a nehézség, hogy a karókat nem tudtam egészen pontosan leütni (az oldalaik nem teljesen párhuzamosak) ezért a vízszintes lecek feszülnek. (betonozni semmiképp nem szeretnék)


Végülis sikerült és az eredmény is viszonylag jól néz ki, szóval tulajdonképpen működik a dolog, de most meg kell csinálnom az utolsó részt (kb 6-8m) és kiváncsi lennék, hogy mások hogy készítenék el, hátha van valami kézenfekvő mód a dologra.


Nekem még az volt az ötletem, hogy a kerítést előre összecsavarozom és az egészet egyben ütöm le, de aztán elvetettem.


Ha valakinek van tanácsa azt szivesen meghallgatnám.


2020. márc. 31. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A fenyő léc talán 2-3 évet bír ki talajba ütve, helyesebb lett volna akác karót alkalmazni.
2020. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kihegyezed a lécet, összecsavarozod és úgy ütöd le, akkor sokkal inkább tűnik nem tákolmánynak.

De ahogy előttem írták, nem lesz hosszú életű

2020. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A kutyafáját, hát ezt nem tudtam. Most már mindegy de akkor legalább nem fogok csodálkozni akkor mikor kb 1-2 év múlva kidől az egész.


Annyira így sem tákolmány, sőt igazából egészen jól néz ki. Viszont így tök sokáig tartott megcsinálni, lehet hogy az előre összecsavarozós megoldás az gyorsabb.

2020. márc. 31. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!