Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőt ajánlotok...

Milyen hegesztőt ajánlotok kezdő hobbibarkácsolónak?

Figyelt kérdés

- Hány alkalommal hegesztettem? 0

- Tanultam e valahol? Nem, szeretnék itthon megtanulni netről (ehhez is jó lenne egy kis help ha tud vki linket)

- van e itthon aki segít? Van, de ő kevésbé ért hozzá mint én, azaz minuszban van a tudása a nullámhoz képest

- rászánt összeg: 30 ezer ft környéke



2020. ápr. 13. 12:23
 1/4 anonim válasza:

Mindeféle képpen csak inverterest vegyél.Megismered kis méretéről és a kis súlyáról.

Minél nagyobb Amper erőséggel/200-250A/.és beépített hűtőventilátorral.

Nem kell márkásba gondolkozni./stromo,procraft,rolyalcraft/szerintem ugyan az mindegyik.

piacos Royalcraftot három éve használom,a régi trafómat rögtön elajándékoztam ahogy ezt megvettem.

Jófogáson 20ezer körűl veszel újjonan.

Ha gari kell akkor Hyudai ban gondolkoznék.

2020. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csakis használtban gondolkodnék. Mivel semmi tapasztalatod, lehet el is megy a kedved rögtön az elején. Ha mégsem, akkor majd ahogy fejlődsz, veszel egy komolyabb hobbi gépet 100 körül.
2020. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az én szerény nyomott véleményem szerint vegyél egy Hetra hegesztőgépet igaz öregek és lényegében csak egy trafó tehát semmi vezérlés stb de cserébe örök élet és használtan elég olcsó én 15 ezer Ft-ért vettem egy hetra 140/200 s -t rendkívül jól szuperál és nincs vele semmi gond.Persze egy új inverteres gépnek nyomába se érhet kezelhetőség,súly szempontjából de legalább nem romlik el pár év múlva mint új inverteresek.

Ez csak az én véleményem.

Üdv:

Egy gányoló

2020. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 2 éve ugyanígy netről / havertól tanultam hegeszteni, a piacon asszem 20.000 körül volt a 300 amperes Royalkraft inverteres hegesztőm és IMÁDOM! Arra figyelj, hogy legyen digitális kijelzője mert azzal jobban látod hogy mennyi az annyi, finomabban tudod állítani az ampereket szükség szerint! Másik tipp aminek nagyon fogsz örülni: csapszegvágóval, vagy erős fogóval vágd félbe a pálcákat = nem fognak reszketni, könnyebben fog szikrát, könnyebben irányítod majd (persze ezzel 2 centit el is veszítesz belőle, mert le kell karaniba bevonatból kicsit a befogáshoz, de az eredmény miatt szerintem simán megéri). A csikkeket meg ne dobd el, mert nagyon jól jönnek majd pöttyözéshez, vagy az acél magja miatt is, amikor nagy a hézag és ki kell tölteni valamivel (itt csak lekaparod róla a bevonatot, és mehet a varrat alá anyagnak).
2020. máj. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!