Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A benzines láncfűrész kenőolaj...

A benzines láncfűrész kenőolaj tartályába étkezési étolajat is rakhatok, zsírzás gyanánt? Lesz valami baja?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

10. Te meg a videóból veszed az ilyen baromságot.

Én motor olajat használtam és nagyon hamar elkopott , bemaródott a csillagkerék.

Én is spórolni akartam , mert volt otthon motorolaj.

De nem nyertem vele semmit mert a csillagkereket kikellett cserélni és ez már így drága lett.

Azóta csak láncfűrész olajat használok és az a jó.

2020. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
Látom van egy kis értelmezési hiányosságod... de leírom még egyszer hátha könnyebb lesz megértened-Én ahol élek momentán ez Német ország és ITT a saját szememmel látom ezt .....a videó hivatkozás csak azért,hogy már más is látott ilyet .Nem ég rá az étolaj hiszen 200c fokon is lehet vele sütni a vezető csak nem forrósodik fel az fölé...kenése van amennyi van -Szénához pont elég ezek szerint...De gondolom te egy videót sem nézel meg soha csak mész a saját fejed után és így akkor x idő után rájöttél,hogy a lánckenésre a lánckenő olaj a leg jobb -gratula!
2020. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10%

Sziasztok


Elhiszem hogy OTT így használják, lehet a szalmához egy ideig jó.

Itt viszont fát szoktunk vágni, legtöbbször kemény fát, ehhez nem hiszem hogy elég lenne a kenése az étkezési olajnak- tapasztalatom nincs.

Motor olaj akár használt akár nem, nem való a gépbe.

Nem a viszkozitása miatt,hanem mert környezet szennyező.

Ráadásul vágás közben porlasztod is az olaj egy részét,ezt sem egészséges beszivni.

Szerintem ITT az étkezési olajat - étkezésre,a motor olajat - motorban, a láncoljat - lanchoz használd

2020. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%
Meg ne magyarázd már,hogy TE csak Bio olajakat használsz ,megrögzött Stihles vagyok de azt az árat még én sem fizetem ki nekik ráadásul 1 év alatt lepucolhatatlan sárga lesz az egész gép +pár hónap alatt ha nem használod beragad tőle az olajpumpa..A láncolajak 99%-a ásványi és annyiban különbözik a motor olajtól,hogy jobban tapad a lánchoz.Favágók 90%-a a legolcsóbb motor olajat veszi nagy tételben nem csak ITT hanem MINDENHOL okoska.
2020. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia


De, olyan olajat használok mely nem tesz kárt sem bennem sem a környezetben - ezt szégyellni kellene?


Hogy 1 év múlva milyen lesz azt nem tudom, mert nem csak élezni , de tisztítani is szoktam rendszeresen - így nem sárga.

Igaz, eddig azt hittem ezt MINDENHOL így csinálják - ezek szerint tévedtem.

2020. máj. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Kamu Troll vagy -ennyi kb
2020. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!