Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Téglafalba csavarozni tipli...

Téglafalba csavarozni tipli nélkül?

Figyelt kérdés
Az a szitu hogy van egy szoba ami még azokkal a régi fa lapokkal van megcsinálva nem gipszkartonnal és az ajtónál maga a fa falszerkezet nemigen van hozzáerősítve a tégla vagy vájog falhoz rendesen. (Nem az enyém a ház én majdnem csak vendégségben vagyok itt ezért nemtudom milyen anyag) és amikor bevan zárva az ajtó és rángatod a kilincset vagy valami rendesen mindha kiakarna szakadni az egész. Szóval szerintem egy 120kg os ember neki csapja magát és máris bent van a bezárt ajtón. Mivel nemtudom leszedni a fa elemeket ezért nemtudom tiplizni. Nincs esetleg olyan csavar ami megfogja tipli nélkül rendesen? Vagy marad a 200-as szög? Előre is köszönöm a válaszokat

2020. ápr. 27. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Létezik különböző hosszúságokban, csak előfúrsz ás becsavarod a fúrógéppel.

[link]

2020. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Épp ma vettem,tokrögzítő csavarnak is nevezik. Úgy tudom,252mm a leghosszabb.

8-s lyukat kell fúrni a fába,utána 11-s-sel kizenkolni(süllyeszteni) a csavarfejnek.

Utána hosszú "vídiás" fúróval=6mm-s belefúrni a téglába.

Figyelj,mert a csavar feje Thorx(30) nyílású.

2020. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyára én vagyok a gyenge felfogású, de nem értem, hogy kérdező mit akar csinálni. Mintha fa falburkolatról beszélne és mintha az ajtótokkal lenne baja, de ez nem világos. Az ajtótokot rá szokták építeni a válaszfalra, azaz a fal szélét 3 oldalról beburkolják U alakban és nem feltétlenül rögzítik hozzá szöggel vagy csavarral a falhoz.
2020. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első kettőnek köszönöm a válaszát. Az utolsónak elkezdtem volna megmagyarázni de inkább lefotóztam.


[link]

[link]

[link]


Ez lenne a probléma. És ha ennek az 50kg ommal nekifeszülök a tok és a fal között lesz vagy egy jó újnyi vastag távolság. Az egész szoba így van megcsinálva. Hagy ne mondjam mekkora egy ... lehetett aki csinálta

2020. ápr. 27. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!