Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tisztitsam ki a WC...

Hogyan tisztitsam ki a WC csészét? Eltömődött.

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem az lenne hogy az ismerősömnek régebbi tipusu wc-je van és már jópár hónapja alig lehet lehúzni. Ő sajnos egyáltalán nem ért az ilyen barkácsolásokhoz (nem mint ha én olyan profi lennék benne) és az a gond hogy a tartyából elég gyorsan kifolyik a viz szóval véleményem szerint nem ott lesz a gond hanem a csésze pereménél ahol körben kikéne folynia a viznek ott csak egy helyen folyik ki. Inkább megmutatom képen:

[link]

Szóval a bekarikázott részen nem folyik a viz lehúzáskor csakis egy helyen hátul. Azaz azok a kis lyukak amik a képen is vannak szerintem eltömődtek. Ami úgy lehetséges hogy volt pontosan az adott időben amikor ez a hiba előjött egy felújitásuk és eléggé koszos volt a viz ami eltömítette. Mivel lehetne ezt megoldani szerintetek? Köszi!


2020. máj. 1. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
sósav
2020. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, csak a kerdes az az hogy hogyan alkalmazzam a sosavat? Mivel azok a lyukak ugye a oblitoperem mogott vannak
2020. máj. 1. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha tartályos, akkor annak csövébe kellene valahogy betölteni.
2020. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tartalyos igen, es az nem fog gondot okozni hogy sosav kerul bele? Illetve idealis lenne elotte valahogy a vizet eltavolitani belole? Koszi!
2020. máj. 1. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarlak elkeseríteni, de azok a lyukak biztosan nagyobbak, mint amit vízkő képes lenne 200 év alatt eltömíteni. A tartályba meg ne önts sósavat. Ha már mindenképpen savazni akarsz, akkor gumikesztyű használata mellett sósavval átitatott papírlabdaccsal töröld át alulról az érintett részt, vagy szerezz be egy laboratóriumi spriccflaskát, abba tegyél hígított sósavat és a hátsó öblítővíz befolyásánál spriccelj be savat a körkörösen futó járatba.
2020. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először nézd meg van-e egyáltalán a wc-n olyan lukacsos rész, én még ilyet egyáltalán nm láttam :D
2020. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy tükör sok mindenre jó. :D
2020. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!