Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázkazánom többször eltömődött...

Zooliii kérdése:

Gázkazánom többször eltömődött. Szerelő beépített szűrőt és beöntött tisztitó folyadékot. Esténként leengedek 1 litert. A folyadék eleinte nagyon fekete, de egyre tisztább. Ha a leengedést ismétlem még párszor helyettesíti a teljes leengedést?

Figyelt kérdés
ill. a vizkövesedést megelőző folyadékot hol tudom beleönteni?

#gázkazán tisztítás #vizkövesedés megelőzése
2018. nov. 13. 14:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, szerelő eltünt, vagy csak tele van ilyenkor melóval és nem ér rá...
2018. nov. 13. 15:14
 2/7 anonim ***** válasza:

A munkájára igényes szerelő,a fűtés rendszter szerelésnél a kazán közvetlen közelébe a visszatérőbe egy finom szűrőt szerel be .Ez a szűrő aztán minden nem odavalót összegyűjt.

No ezt kell időkánt kivenni,tísztitani,visszatenni .

Amit nem értek,hol lehet egy működő rendszerbe ilyet beönten i ? Hogy lehet leengedni 1 litert,hogy még a fűtés rendszer működö képes maradjon ?

A kérdésalján ott van,te sem tudod hol lehet beönteni,nem voltál ott ,nem láttad ?

A teljes leengedést semmi sem pótol .

Nem is tartanám indokoltnak .

2018. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, olyan szűröt tett be. Elzárok 2 csapot és úgy engedem le a vizet, asszem annyi van a szűrőben. Nem voltam itthon, asszony intézte ő pedig nem nézte, Az a kérdés, hogy a tisztitó folyadék után, ha nem engedem le az össz vizet, nem tesz-e kárt a rendszerben a bennmaradó tisztitószer.A leengedett viz egyre tisztább, de még mindig fekete olajos egy kicsit. Van továbbá olyan folyadék, amit majd ezután kell betölteni, ez a "megelőző" adalék. Ezt hol kell beleönteni?
2018. nov. 13. 19:43
 4/7 A kérdező kommentje:
A szűrön van egy leengedő szelep.
2018. nov. 13. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van törölköző szárítós radiátorod,akkor annak a tetején,de előtte kevés vizet ki kell engedned a rendszerből,hogy ne legyen bent nyomás,és a folyadék is férjen bele.

Ha nincs ilyen radiátorod,akkor a hagyományos radiator légtelenítő szelepén helyén keresztül.

2019. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Van olyan radiátorom, megpróbáltam...

Miután összefröcsköltem a kitörő vizzel a fél házat, nejem leállított. Próbáltam én minden létező csapot előtte elzárni, de egyfolytában folyt ki a víz. Lehet, hogy hideg rendszernél kellett volna?

2019. ápr. 18. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Küldtem üzenetet.
2019. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!