Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megfojt a festék. Hogyan...

Megfojt a festék. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Van 3 db vas ajtó amit festeni szeretnék. Ecsetel indultam elsőnek neki a korlátot lefesteni de gyárilag annyira fojt a festék (pedig elötte alaposan felkavartam), hogy átmentem ecsetel az ajtóra, ami 2x1 méteres lemez a belseje. Ott elég sok is kellett rá itta magába befelé, de másnap vettem csak észre hogy több helyen és több ponton megfojt a festék. Mit ajánlanátok a következő két ajtón? Hengerrel próbáljam meg, vagy maradjak az ecsetnél és kevesebb festéket felvinni? Poli-Farbe cellkolor a típusa a festéknek amit vásároltam. Köszönöm
2020. máj. 20. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Hengerrel szépen fel lehet hordani a zománcfestéket sík nagy felületre (is), csak ha oldószeres a festék akkor ügyelni kell hogy a kis henger oldószerálló legyen. Különben 2 perc alatt elmarja a hengert.

Ha vizes a festék, vagyis akril bázisú akkor az sajnos ilyen folyós lesz. Fémre kimondottan rossz alkalmazni az akril festékeket, ráadásul szarul is fed. Persze jó fémre, csak macera az egész.

Viszont hengerrel vizesnél is jobban jársz mint ecsettel, oda jó a sima kicsi szivacs teddy henger is.

2020. máj. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen kevesebb festéket tegyél az ecsetre. Mindig kicsit tegyél csak rá, és húzd le jól az üveg/doboz szélén. Inkább több vékony rétegben fess, mint egy haladós vastagban, szebb lesz a végeredmény. És előbb jól keverd fel a festéket valami bottal, mert némelyiknél hajlamos leülni az aljára a sűrűbb rész (főleg, ha régi).

Off: Helyesen "folyt" (mint ahogy a folyó folyik) - a "fojt" az, amikor valakit megfojtanak :)

2020. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fektesd el vízszintesre, akkor nem folyik meg.
2020. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ha fojt, akkor használlj maszkot...
2020. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!