Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi króm helyett csillogó...

Régi króm helyett csillogó aranyszínt hogyan csináljak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adva van jó pár fém tárgy, amin a krómozás rossz állapotban van és szeretném "króm fényű" aranyra fújni.


1: Milyen szemcseméretű smirgliket használjak a bevonat leszedéséhez és a felület előkészítéséhez?


2: A felvitt festéket kell felpolírozni, vagy kell rá lakk és azt kell polírozni? (Ha kell rá lakk, akkor mi az a szemcseméret,amivel a festéket célszerű előkészíteni? )


Ha van tippetek azt illetően, hogy mely márkájú festéket célszerű ilyen projekthez használni, azt is szívesen fogadnám.


Tudom, hogy nem fogok tökéletes krómhatást elérni, de szeretném megközelíteni,amennyire csak tudom.



2019. ápr. 10. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a polírozott vörösréz kinézete megfelel, akkor azt alapos csiszolás után viszonylag egyszerűen lehet felvinni fém tárgyakra elektrolízissel, azt kipolírozva, lakkozva tényleg csillogó felületet kapsz, nem a tipikus tompán fénylő arany festéket.

[link]


Fontos, hogy az elektrolízis előtt is minél simábbra csiszold a tárgyat (akár fel is polírozhatod).

2019. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokkalta egyszerűbb, ha eleve magasfényű arany-sprayt veszel.
2019. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Nagyon köszönöm a tippet!

Azt hiszem ez lesz a befutó 😊

Viszont még alaposan utána is fogok olvasni, hogy el ne rontsam és ne legyen senkinek se baja.

Másodiknak: Természetesen arra gondoltam,de a kérdések még így is relevánsak.

2019. ápr. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!