Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A fűkaszának árt a pötyögtetés?

Bambuci2 kérdése:

A fűkaszának árt a pötyögtetés?

Figyelt kérdés
Pötyögtetés alatt a folyamatos nyomkodást értem, mintha pisztoly ravaszát húznánk míg ki nem fogy a tár. Szomszéd, munkatárs, fater, mindenki úgy kaszálja még az egyenletes sűrűségű füvet is, hogy egész nap azt hallom "vumm, vumm, vumm, vumm, vumm"... Miért nem tartja a ravaszon az ujját? Letörne neki? Véleményem szerint nem jó a motornak, ha állandóan felbrunnyogtatjuk, bár laikus vagyok.

#működés #fűkasza #káposztás tészta #pötyögtetés #nemtetszikazújdizájn
2020. máj. 21. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Tényleg az vagy. Nem mennék bele a részletekbe hiszen nem is érdekel és nem is értenéd, úgyhogy csak annyit mondok, hogy vumm vumm vumm normális ha fűkaszát használsz.
2020. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem éppen hasznos a motornak sem. Ez a rüsztölés,1 idő után dűhitő is .Folyamatos motor működésre van ez gyártva.

Így dolgozni csak ott kell,ahol állandóan kerülgetni kell vele .Pl.fa csemetésben . A fogyasztása is nagyobb.

2020. máj. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Pont hogy az állandó 15000-es fordulattól fog jobb esetben beállni a henger túlmelegedés miatt, roszsabb esetben a hengernyak, hengerfejtömítés, hengerfej, stb tönkremegy és akkor kuka.
2020. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
4üteműnek tök mindegy, a 2 üteműeket nyélgázon kell használlni, és 30-40percenként hagyni hülni kicsit.
2020. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerléghűtés, kell a fordulat. Alapjáraton dúsabb keverék, kokszosodik, kell a fordulat. Hirtelen elvett gázzal hirtelen elveszed az olajat is, kenetlenség. Ha a kuplung nyitási tartományát eléred, az is kopik mint állat. Olyat még senki nem látott, hogy munka közben szétpörgette meg beragasztotta a paraszt a kaszáját. Jól beállított karbival semmire nem kell ügyelni, max arra, hogy dolgozni kell, és marhára nem az a meló, hogy minél kíméletesebben ébreszd a szöcskéket. Nagyon egyszerű ezt átlátni, csak sajnos elég sokan még ennél is egyszerűbbek. Ami nem olyan nagy baj, csak amikor proaktívan hülye valaki ahhoz, amit csinálni próbál, és értelmetlen dolgokkal meg is magyarázza, az szokott kicsit problémás lenni. Főleg hogy utána nagy okosan az elkövetkezendő években is egésznapos pöcsköszörülés megy kétórás díbolás helyett.
2020. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is el tudom képzelni, ha esetleg nem csúcskategóriás stihlről vagy husiról van szó, hanem pl valami kínai anyámkínjáról, pl fuxtec, meg társai... amiknek névlegesen megvan a nagy teljesítményük, aztán mégis rohadtul megfogja a damilfejet a gaz...

Hogy azt hallod pötyögtetésnek, ahogy lendítésnél belassul, aztán mikor kihúzza a gazból felgyorsul, betolja a gazba lelassul, kihúzza felgyorsul.

2020. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Látom, van itt pro-kontra is, meg olyan is, aki személyes sérelemnek veszi a laikus kérdést, nem segít a válasszal, hanem betámad h úgy se értek hozzá, mert hülye vagyok. Gondolom magára ismert az első hozzászóló.


Utolsó: általában a kopár mezőn, kis gaznál is csinálják, tehát nem a dús gaz fogja meg, továbbá ezt hallanám, mert magam is kaszálok időnként.


Én is amondó vagyok, hogy káros a motornak, köszönöm a válaszokat.

2020. máj. 22. 14:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment zöld pont, elsőt kivéve. Ő egy bunkó, tudálékos ember.
2020. máj. 22. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Állandó magas fordulaton illik használni a fűkaszákat...

Ja, és igen, az egyes választ hagyd figyelmen kívül.

2020. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2020. máj. 22. 16:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!