Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Végleg bedöglött az elektromos...

Végleg bedöglött az elektromos fűnyíróm?

Figyelt kérdés

Elkövettem egy hibát, amit eddig nem szoktam, de most siettem.

Fűnyíráskor mindig ki szoktam takarítani a szellőző nyílásokat, de most nem tettem és a fűnyírás vége felé már magától leállt a gép és nem indul azóta.


Leégett?


Cserélni kell valamit?


Kuka?


Einhell elektromos fűnyíró


máj. 14. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Lehet hogy van bent hőkioldó.Próbáld hidegen újra inditani.
máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szagold meg a szellőzőknél, ha "Amper" szaga van (égett kábel), akkor valószínűleg leégett. Ha nincs, akkor előfordulhat, hogy van benne hővédelem, de ez lehet egy beforrasztott hődióda is. Ezt csak cserélve vagy kiiktatva lehet újra munkára fogni
máj. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 (05:04) - a "hődióda" kifejezéssel most találkoztam először, pedig építettem már olyan hőmérőt, amely egy közönséges jeldiódát (1N4148) használ szenzornak. A cucc kb. tíz évig szolgált a ventilátor szabályozására az előző számítógépemben.


Amúgy ilyen nevű alkatrész, hogy "hődióda" nem létezik!


Feltételezem, hogy irreverzibilisen kioldó hőbiztosítékra gondoltál, mely külalakra leginkább egy régimódi huzallábas tantálkondenzátorra hasonlít: [link]

máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!