Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik heggesztés a jobb?

Melyik heggesztés a jobb?

Figyelt kérdés

CO, vagy ív, vagy autogén heggesztővel érdemes felszerelkezni?

Esetleg más ötlet?


2020. máj. 22. 19:22
 1/8 MancsWolf ***** válasza:
89%

Attól függ mit hegesztesz. Van amire ez van amire az célszerűbb. Otthoni hobby barkácsolásra viszont bőven elég egy kis inverteres ív.

Egy hegesztő.

2020. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy milyen jellegű amit szoktál barkácsolni? Mert pl ha időnként kell valmi vékonyabb dolgot hegeszteni, pl egy kipufogót akkor egy CO2 hegesztő jobb választás lehet, mint egy bevont elektródás hegesztőinverter. Porbeles huzallal pedig palack sem kell.
2020. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A három közül a Co a legjobb, az ív vagy más néven bevont elektródás a legegyszerűbb, az autogén pedig a legnehezebb, legdrágább, komoly szaktudást igénylő, mára már elavult technológia.
2020. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont a bevont a legnehezebb a három közül. Nekem az vált be, hogy vettem egy 160A invertert, használom bevonttal (hegesztő vagyok, szokott jól sikerülni), csomó 1,6mm elektródám van, mert rengeteg a 2mm falvastagságú szálanyagból épülő cucc, és még több a rozsdaette javítanivaló, ami fényesre drótkorongozva is koszos marad kicsit, arra jobb a bevont. Vettem egy tele argonpalackot meg egy szelepes awi munkakábelt, az igazán vékony és jól tisztítható felületű holmikat sokkal jobban meg lehet csinálni vele, de ha vastagra kell perfekt varrat, arra is ott van, és ha rozsdamentessel kell ügyködni, kis trükközéssel arra is. Persze sokba kerül, mivel fogy a pálca, az argon, a volfrám, meg lassú akkor is, ha maxon tudsz haladni már, de hasonló gyakorlottsággal sokkal stabilabb a jó minőség, mint bevonttal, ezért állítom én váltig, hogy a bevont a legnehezebb. :)


Nyilván amikor rá vagy gyakorolva, akkor mind pite, meg szélben, terepen ha nincs sátrad, vagy nem tökölnél szélvédelemmel, akkor a bevont mindennél egyszerűbb, legalábbis ha nincs bolond szél. :)

2020. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem gyakran az ívvel csak árkot sikerül csinálni. Ekkor előveszem a lángot és kijavítom, meg befejezem azzal az egészet. Csak az a baj, hogy így meg jobban vetemedik az anyag, kiflibe hajlik a lemez.

A CO vagy argon, vagy porbeles ehhez képest mennyire vetemedik?

2020. máj. 23. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Hőbevitel és vetemedés szempontjából a lánghegesztés a legrosszabb. A legjobb a MIG/MAG, utána jön az MMA, majd az AWI. A porbeles, a MIG és az MMA között van valahol. Persze ez az egész nagyban függ a technológiától. Egy impulzusos AWI hegesztéssel igen kevés hőbevitellel lehet hegeszteni, minimális vetemedéssel, de ez nagyon időigényes és inkább csak vékony lemezeknél alkalmazható.
2020. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MancsWolf ***** válasza:
Ha árkot hegesztesz ivvel akkor nem megfelelő az áramerősség mértéke. Állítsd be megfelelően.
2020. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha az áramerősség nagy könyv szerinti, akkor lehet, hogy vékony anyagba nagyon helybe tolod a hőt, olyankor jó szakítani az ívet, és amikor láthatóan kibüffen a salak az olvadék tetejére, akkor mehet a következő kis adag hő- és anyagbevitel, kis lépéssel előrébb. A legfontosabb, hogy az olvadék alakja "megtanuljon kommunikálni veled", amihez rengetegszer kell kimondottan megfigyelned, mit látsz a pajzs alatt, és mit nélküle utána. Na de amikor ez a kettő végre fedésbe kerül, akkor el se lehet téveszteni.
2020. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!