Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek megoldható hogy...

Szerintetek megoldható hogy akasztós szekrényből polcos szekrényt csináljak?

Figyelt kérdés
Nincs olyan sok vállfára akasztható cuccom, viszont a polcokra nagy szükségem van. Arra gondoltam, hogy fel lehetne fúrni valahogy tiplikkel polcokat a szekrénybe, de nem igazán tudom, hogy hogyan. Valaki csinált már ilyet? A szekrényajtó egyébként megmaradna, szóval ha nem lesz olyan szép, nem baj, az ajtó úgyis eltakarja.

2020. máj. 30. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Leméred a szükséges polcméretet, vágsz, vagy vágatsz megfelelő méretű polcokat, lehet kapni polchoz tipliket, minden polchoz 2-2 tilit felteszel, majd helyére csúsztatod a polcokat.
2020. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fantom83 ***** válasza:
74%

Én akasztós szekrényeket alakítottam át polcosra a műhelyemhez.


Amire szükséged van hozzá:

1- Megfelelő méretű,és strapabírású polcok.

2- Spirálfúró D=1mm,esetleg 1,5mm-es az előfúrásokhoz.

3- Horganyzott sarokvasak a polcok rögzítéséhez.

4- Reisser csavarok.

5- Vízmérték a polcok beállításához.

6- Elszántság,és kitartás.

2020. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Sarokvas minek a polcokhoz? Mikor lehet kapni forintokért polctartó kis csapokat lapszabászatban. Azt csak be kell fúrni, 3-as vagy 4-es fűróval és kész.

[link]

2020. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Én felcsavaroztam 3-3 facsavarral mindkét oldalra egy-egy lécet és azokra csúsztattam a méretre vágott polcokat.

Egy valamire kell figyelni, hogy a facsavar ne fúrja át a szekrény oldalát! Nem kell hozzá semmilyen ilyen-olyan előkészület, csak egy jó csavarhúzó, és polconként 6 facsavar. No meg a méretre vágott lécek.

2020. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
3-és 4-nél van a pont. polconként veszel 4 kis csapot. kifúrod a helyeit, szoros illesztésre ügyelni kell. Polcnak meg 18-as bútorlap jó lesz.
2020. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Az adott szekrény anyagához, kialakításához ajánlatos idomítani az átalakítást. Ha kétajtós szekrényről van szó, akkor az is megoldható, hogy csak az egyik felében legyenek polcok. Ha óvatos duhajként akarsz eljárni, akkor nem magát a szekrényt furkálod meg, hanem beépített szekrény módjára vázszerkezetet alakítasz ki, amit aztán befeszítesz magában a szekrényben (az oldalak ill alap- és fedőlap közé), így bármikor nyom nélkül visszabontható.
2020. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Persze hogy megoldható.

Én itt minden szekrényt átalakítottam, amilyenre kellett.

De nekem is több polcra volt szükségem és ezért olyan lett.

2020. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!