Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell szétszedni egy...

Xp ali kérdése:

Hogyan kell szétszedni egy régi mikroszkóp durva élesség állítóját?

Figyelt kérdés
A többit meg tudtam javítani, se ezt nem tudom szétszedni. Ki kellene belőle szedni a 60 éves megszáradt olajat. Nem todom, hogy hogyan kell szétszedni. Van a neten ilyen retro mikroszkóp service manual valahol? A típus egyébként MIB-1, de ez mindegy, mert mind a Zeiss tervei alapján készült.

2020. jún. 10. 22:06
 1/2 Marci71 ***** válasza:
Benzinbe kell áztatni , az kioldja a régi kenőzsírt. Utána szét lehet szedni és kitisztítani. Egyébként még nem szedtem szét ilyet, pedig van egy, és egy másik épp úton van... Nem is értem hogy került elő hirtelen ennyi pont ilyen típusú mikroszkóp. Ami megvan azt is nemrég vettem a Vaterán, a másikat a múlt héten a Jófogáson, a csomagot tegnapelőtt adták fel. Érdekes hogy most egyszerre ennyi MIB-1 mikroszkóppal találkozok:)
2020. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nekem tetszik. Egy MIB-4-et használok, nagyon szeretem. Csak szereztem rá egy binokuláris fejet. A másikkal meg sztem az lesz, h beáztatom. Előtte kipróbálom, nem bántja-e a festéket.
2020. szept. 17. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!