Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag ablakra fából lehet...

Műanyag ablakra fából lehet tokot csinálni?

Figyelt kérdés
Egy tároló helyiségre vettem jó állapotú műanyag ablakszárnyat, aminek nincs tok része csak maga a szárny. Ezt szeretném megcsinálni úgy hogy nyitható is legyen. Lehetetlen nyithatóra vagy asztalos megoldja nekem?
2020. jún. 14. 08:44
 1/4 Fantom83 ***** válasza:

Szerintem ha meg is lehet oldani,bőven nem fogja megérni neked anyagilag.

Ha jól emlékszem 90x120-as bukó-nyíló műanyag ablak 30.000-ért már kapsz garanciával.

Szerintem még ezért a pénzért sem fog neked az asztalos keretet gyártani...

2020. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy normál méretű egyes szárny. Ha nagyon drága lenne a munkadíj akkor fixre megcsinálom én, csak a fény miatt kellett.
2020. jún. 14. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is csak a gyártással lesz a gond!

Ahány típusú ablak,annyi féle vasalat létezik. A Te ablakod zárszerkezetéhez való fogadó elemeketés a sarokpántokat vagy lehet kapni,vagy nem,és nem is az olcsó dolgok közé tartozik.Azért egy műanyag ablak messze nem két zsanér,és egy kilincs!

A másik,hogy a tokon körbefutó tömítő gumi csíkot azt nem biztos,hogy egy mezei asztalos neked rendesen,passzosra be tudja marni a fába,ahhoz komolyab,spec. szerszámozottság kell,akinek ez van az bizony nem lesz olcsó.

Én a helyedben keresgéltem,vártam volna,és vettem volna egy bontottat,-tokkal együtt.

Így,-akármilyen "jó állapotú",- tok nélkül igazán kár volt pénzt adni érte...

2020. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, én speciel ha megkérnél 20-25-be simán megcsinálnám szárnyfalcának megfelelően alakítom ki a tok falcot és annyi.


Az a lényeg hogy ne nagyüzemhez kis vállalkozóhoz menj hanem olyanhoz aki csak otthon maszekolgat,de van hozzá felszerelése,vagy melóhelyen megcsinálja.

2020. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!