Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehetséges úgy felrakni...

Lehetséges úgy felrakni tapétát a falra hogy az utána könnyen leszedhető legyen?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, amit a közeljövőben szeretnénk kifesteni, de az ágyunk feletti részen elég csúnya a fal, így arra gondoltam hogy oda csak vennék vmilyen tapétát.Nem nagy falfelület, sztem max két méter. Viszont nem tudom, hogy fel lehet-e úgy rakni, hogy mikor pár év múlva költözünk, akkor könnyen le is tudjuk szedni és csak minimálisan kelljen a falon javítani?

Én ilyenekre gondoltam, hogy csak a szélét kenjük be ragasztóval vagy ilyesmi.

Szerintetek ez az ötlet működőképes?

Vagy más módon meg lehetne oldani a tapétázást?



2020. jún. 20. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ragaszkodsz a tapétához akkor tegyetek fel valami falvédőt, azt akár magatokkal is vihetitek az új helyre. De miért nem festitek egyszerűen le?
2020. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából az volt az eredeti terv, csak annyi a hiba rajta, hogy szerintem egy napi munka lenne nekünk (semmi tapasztalatunk nincs, első lakás, első ilyen projekt 😀),sok bette a lyuk, van olyan rész ahol nem csak simán a szög helye van ott, hanem egy rendes nagyobb bemélyedés van a falba, festésnél meg ezek mind látszódnának, ha nem tudjuk profin megcsinálni, tapétánál meg gondoltam az eltakarja, nem kell profi munkát végezni. Egyébként még azt elfelejtettem leírni, hogy nem is teljes falfelület, mert felül van beépített szekrény, így kb csak a fal felét kéne kitapétázni.


A falvédő se rossz ötlet, de arról nekem nagyanyáim rondácska cuccai jutnak eszembe. Esetleg tudsz mutatni olyat, ami már modernebb?

2020. jún. 20. 09:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve a 3D falmatrica is felmerült, de azt se tudom mennyire könnyű utólag leszedni🤔
2020. jún. 20. 09:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Tess, gógli első találat, de van sok helyütt. Azt csak most néztem, hogy nem valami olcsók.

[link]

2020. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nagy bemélyedést a tapéta se takarja el, csak nagyon csúnya lesz.

Lekell glettelni a falat és tökéletesen sima lesz.

2020. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a tapéta feledős. Az alá glettelni kel. A ragasztó pedig olyan erős, hogy leszedés után csak újra glettelni, festeni...

marad az, mint írták, szép falvédő!!!

2020. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy jó nagy Lenin posztert a teljes falra!
2020. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Remek ötlet 7-es, az biztos dobna a szexuális életünkön 😀


Akkor gondolom marad a festés meg a próbálkozás, köszönöm a válaszokat 🙂

2020. jún. 20. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, van gyapjúrostos tapéta, az lejön.
2020. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6: Ahogy a 9-ben írtam, nem csak papír tapéta van, és nem kell sima legyen alatta a fal, mi 2 lakásban tettünk fel ilyet kifejezetten falhibákra.

[link]

Mi bőven 3000 alatt, leértékelve vettük őket egyébként.

2020. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!